Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. júla 2007

Rozhlasové vysielanie aj pre Slovákov v ChorvátskuSlovenskí turisti, ktorí sa počas leta vyberú do Chorvátska budú mať aj túto sezónu možnosť počúvať aktuálne informácie o dianí na Slovensku. Prinesie im ich Slovenský rozhlas (SRo) vďaka ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) - Slovenskí turisti, ktorí sa počas leta vyberú do Chorvátska budú mať aj túto sezónu možnosť počúvať aktuálne informácie o dianí na Slovensku. Prinesie im ich Slovenský rozhlas (SRo) vďaka spolupráci medzi Českým rozhlasom (ČRo) 1-Radiožurnálom a Rádiom Slovensko, ktorá pokračuje už druhý rok. Ako ďalej agentúru SITA informoval šéfdramaturg Rádia Slovensko Tibor Hlista, ČRo vysiela prostredníctvom Radia Split, Radia Rijeka a Radia Dubrovník na celom pobreží Chorvátska. Českí a slovenskí turisti tu môžu počúvať turistické informácie, spravodajstvo a správy o počasí denne od 18:05 do 18:20. Súčasťou vysielania sú aj aktuálne slovenské správy, ktoré pripravuje Rádio Slovensko.

Zároveň sme pre slovenských poslucháčov pripravili každý štvrtok po 16:30 servis z Chorvátska, v ktorom sa poslucháči od našich českých kolegov dozvedia, aké je aktuálne počasie v Chorvátsku, informácie a dopravnej situácii, cenách tovaru, turistické tipy a ďalšie zaujímavosti, dodal Hlista. Spolupráca SRo a ČRo trvá počas celého leta až do začiatku septembra.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Emmu Watson motivuje učenie, nie peniaze
<< predchádzajúci článok
Eva Longoria sa vydala za Tonyho Parkera

Rozhlasové vysielanie aj pre Slovákov v Chorvátsku - diskusné fórum čitateľov