Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. apríla 2009

Rozlišujem módu a masovú produkciu, tvrdí WestwoodJedna z najvýznamnejších svetových návrhárok Vivienne Westwood podľa vlastných slov rozlišuje módu a masovú produkciu. Britka, ktorá začiatkom týždňa navštívila metropolu Slovenska, aby ...Zdieľať
BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) – Jedna z najvýznamnejších svetových návrhárok Vivienne Westwood podľa vlastných slov rozlišuje módu a masovú produkciu. Britka, ktorá začiatkom týždňa navštívila metropolu Slovenska, aby predviedla svoju retrospektívnu módnu šou Best of Haute Couture, si zachováva originalitu aj v dnešnej uponáhľanej mašinérii módneho priemyslu.


Vivienne Westwood patrí v súčasnosti medzi špičku módnych tvorcov. V neustále sa zrýchľujúcom módnom priemysle dokáže uspokojiť masový dopyt a zároveň zachovať originalitu svojich modelov. "Celková svetová produkcia je orientovaná na jednoduché modely, moja móda je zložitá, problém je, aby sme mali kolekciu hotovú na stanovený termín. Vytvoriť opäť niečo nové a originálne trvá istý čas. Väčšinou je to tak, že ešte nemáme dokončenú jednu a už pracujeme na druhej,“ povedala Westwood slovenským novinárom. Extravagantná Britka tiež uviedla, že takáto časovo náročná práca si vyžaduje maximálne úsilie, za čo sú jej pracovníci patrične ohodnotení. „Svoju najvyššiu módu istým spôsobom dotujem, lebo ak by mala cena odzrkadľovať náklady na prácu, reálne by modely stáli tri razy viac,“ uzavrela.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na šou Vivienne Westwood v Bratislave nechýbalo živé prasa (21. 4. 2009)
 Návrhárska ikona Vivienne Westwood nečíta módne časopisy (21. 4. 2009)nasledujúci článok >>
V Hollywoode si budú môcť zadarmo vypočuť Depeche Mode
<< predchádzajúci článok
Labute a havrany Petra Nagya pokrstila Zuzana Smatanová