Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2023

Rumunsko vypovedalo 51 zamestnancov ruského veľvyslanectva v Bukurešti, Moskva chystá „primeranú“ odpoveďRumunské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok informovalo Rusko, že musí zredukovať počet pozícii na svojom veľvyslanectve v Bukurešti o 51. Počet zamestnancov ruskej ambasády sa tak dostane do ...Zdieľať
gettyimages 1069756812 676x451 8.6.2023 (SITA.sk) - Rumunské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok informovalo Rusko, že musí zredukovať počet pozícii na svojom veľvyslanectve v Bukurešti o 51.


Počet zamestnancov ruskej ambasády sa tak dostane do súladu s veľkosťou rumunského zastupiteľského úradu v Moskve. Rumunský rezort diplomacie uviedol, že Moskva má 30 dní na splnenie rozhodnutia Bukurešti.

Tento krok „odzrkadľuje terajšiu úroveň bilaterálnych vzťahov" medzi Rumunskom a Ruskom, uviedlo rumunské ministerstvo zahraničia bez ďalších podrobností. Ruský rezort diplomacie uviedol, že Moskva „primerane odpovie".

Krátko po vlaňajšom odštartovaní ruskej invázie na Ukrajinu Rumunsko vypovedalo niekoľkých ruských diplomatov v rámci vlny vyhostenie pracovníkov ruských zastupiteľských úradov z európskych krajín.


Zdroj: SITA.sk - Rumunsko vypovedalo 51 zamestnancov ruského veľvyslanectva v Bukurešti, Moskva chystá „primeranú“ odpoveď © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci vraj pri prvom pokuse o prelomenie ruských línií narazili na tvrdý odpor a mali utrpieť významné straty
<< predchádzajúci článok
Vučić sľúbil Srbom, že sa v krajine do konca roka uskutočnia predčasné voľby, premiérka Brnabićová odstúpi