17. októbra 2005

Rus neobhájil druhé miestobbbbbbb

Slovenským reprezentantom v rýchlostnej kanoistike sa na majstrovstvách sveta v maratóne v austrálskom Perthe nepodarilo atakovať medailové pozície.

Najväčšie želiezko v ohni Radoslav Rus obsadil v kategórii C1 konečné šieste miesto časom 2:26:17. Úradujúci majster Európy na Labutej rieke v silnej konkurencii neobhájil striebro z vlaňajšieho svetového šampionátu v nórskom Bergene, postaral sa však o najlepší slovenský výsledok. Zo zisku titulu majstra sveta sa tešil Maďar Csabai. Na striebornej priečke dopádloval s odstupom 14 sekúnd Španiel Jose Alfredo Bea Garcia, bronz získal Csabaiov krajan Györe (2:23:16). Slovenský deblkajak v zložení Dvorský, Lachkovič finišoval na 8. mieste časom 2:29:21. V kategórii K1 skončil Petrla na 12. pozícii časom 2:41:16.