Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2024

Rusi pri útokoch na dedinu Očeretyne používajú aj chemické zbrane, tvrdí hovorca ukrajinskej skupiny sílRuská armáda v snahe dobyť dedinu Očeretyne v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny nasadzuje aj chemické zbrane. Uviedol to v utorok na komunikačnej ...Zdieľať
russia_ukraine_65607 4199d49590764c8e87f8e064f0d3f0db 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda v snahe dobyť dedinu Očeretyne v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny nasadzuje aj chemické zbrane. Uviedol to v utorok na komunikačnej platforme Telegram hovorca ukrajinskej skupiny síl Chortycia Nazar Vološyn. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Podľa Vološyna ruskí vojaci na útoky na ukrajinské pozície používajú „celý arzenál dostupných zbraní... vrátane chemických jedov", pričom dodal, že situácia je „ťažká".

Viac o téme: Vojna na UkrajineDedina Očeretyne leží približne 50 kilometrov južne od ukrajinského mesta Časiv Jar, ktoré je v súčasnosti epicentrom ruských útokov v snahe Moskvy zabrať ďalšie územie v Doneckej oblasti.Zdroj: SITA.sk - Rusi pri útokoch na dedinu Očeretyne používajú aj chemické zbrane, tvrdí hovorca ukrajinskej skupiny síl © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obnova infraštruktúry v Pásme Gazy bude stáť miliardy eur, vyhlásil Borrell
<< predchádzajúci článok
Americké zbrane pre Ukrajinu už sú v Nemecku a Poľsku, medzi prvými dodávkami budú granáty