26. marca 2016

Rusi zdolali v príprave Litvu. Kazachstan vyhral nad Azerbajdžanom

Ruský futbalista Fjodor Smolov (vľavo) strieľa gól do brány Litvy v prípravnom zápase v sobotu 26. marca 2016. Foto: TASR/AP
Moskva 26. marca (TASR) - Ruská futbalová reprezentácia, ktorá bude 15. júna druhým súperom Slovenska na EURO 2016, zvíťazila v sobotňajšom prípravnom zápase v Moskve nad Litvou suverénne 3:0. Ďalšie stretnutie odohrá zborná v utorok 29. marca v St. Denis proti Francúzsku.

Domáci favorit sa od úvodu chopil taktovky, prvú vážnejšiu šancu si však vytvoril až v 37. minúte, keď sa po peknej kombinácii Smolov otočil na hranici pokutového územia a brankár Litvy Černiauskas pohotovým zákrokom vyrazil jeho delovku vedľa brány. O štyri minúty neskôr to už Rusom vyšlo, Tarasov sa šikovne uvoľnil, vyslal do šance Smolova, ktorý v páde zakončil presne k ľavej žrdi. V druhom polčase zverenci trénera Leonida Sluckého ešte zvýšili svoje ofenzívne úsilie a zvýraznili svoj náskok. Na 2:0 upravil po hodine hry parádnou strelou z voleja Golovin a v 72. minúte po rohovom kope Jonova upravil hlavičkou Glušakov už na 3:0. Z jasnej hernej prevahy už Rusi viac nevyťažili, z trávnika však odchádzali po presvedčivom triumfe spokojní.

Futbalisti Kazachstanu vyhrali v sobotňajšom prípravnom zápase nad Azerbajdžanom vďaka gólu Maksata Bajžanova z 8. minúty 1:0. Stretnutie sa hralo na neutrálnej pôde v tureckej Antalyi.