Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2024

Rusi zintenzívnili používanie chemických zbraní, tvrdia podporné sily ukrajinskej armádyRuská armáda v máji počas útokov na Ukrajine podľa Kyjeva zintenzívnila používanie chemických zbraní. Podporné silyZdieľať
russia_ukraine_93039 676x380 24.6.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda v máji počas útokov na Ukrajine podľa Kyjeva zintenzívnila používanie chemických zbraní. Podporné sily ukrajinskej armády v pondelok uviedli, že v máji zaznamenali na bojisku 715 prípadov použitia ruských chemických zbraní, čo je o 271 viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podporné sily konštatovali, že vo väčšine prípadov išlo o CS plyn, označovaný aj ako slzný plyn. CS plyn sa vo veľkom rozsahu používal v prvej svetovej vojne predtým, ako Ženevský protokol z roku 1925 zakázal používanie chemických a biologických zbraní vo vojne.

Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) začiatkom mája uviedla, že aj Ukrajina aj Rusko druhú stranu obviňujú z používania chemických zbraní, ale doteraz to dostatočne nepodložili. Organizácia poznamenala, že oficiálnu žiadosť o vyšetrenie použitia chemických zbraní nedostala ani od Ukrajiny ani od Ruska.Zdroj: SITA.sk - Rusi zintenzívnili používanie chemických zbraní, tvrdia podporné sily ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Piloti si uctili pamiatku generála M. R. Štefánika, absolvovali spomienkový let po jeho poslednej trase (foto)
<< predchádzajúci článok
Namiesto dobre platenej práce sexuálne otroctvo. Španielska polícia zadržala zločineckú skupinu, ktorá predávala ukrajinské ženy