08. októbra 2010

Rusi zobrali Írom prvé body, vyhrali v Dubline 3:2

Po reprezentácii Slovenska prišli v piatok večer o prvé tri body v B-skupine kvalifikácie o postup na ME 2012 vo ...+VIDEO

bez nazvu Kvalifikačný zápas Írsko - Rusko o postup na ME 2012 vo futbale

DUBLIN 8. októbra (WEBNOVINY) - Po reprezentácii Slovenska prišli v piatok večer o prvé tri body v B-skupine kvalifikácie o postup na ME 2012 vo futbale aj Íri. Odovzdali ich Rusom v súboji, ktorý na Aviva Stadium v Dubline prehrali v zápase bohatom na góly 2:3 (0:2). V súboji dvoch skúsených trénerských matadorov Giovanniho Trapattoniho a Dicka Advocaata sa tešil, aj keď napokon po záverečnej dráme, hosťujúci Holanďan. V tíme jeho zverencov sa v prvom polčase strelecky presadili Aleksandr Keržakov (11.) a Alan Dzagojev (29.). Už päť minút po zmene strán pridal tretí gól Rusov Roman Širokov. Írov potom dostal do hry premeneným pokutovým kopom v 72. min Robbie Keane, o šesť minút neskôr Shane Long znížil na 2:3, ale vyrovnať sa domácim už nepodarilo. Rusi sa týmto víťazstvom so 6 bodmi dotiahli na Írov a Slovákov na čele tabuľky a B-skupina sa pred utorkovým pokračovaním vzácne vyrovnala.

Výsledok:

Kvalifikácia ME 2012, B-skupina - piatok:

Írsko - Rusko 2:3 (0:2)
Góly: 72. Robbie Keane (z 11 m), 78. Long - 11. Keržakov, 29. Dzagojev, 50. Širokov, ŽK: 32. St. Ledger, 57. Doyle - 28. Denisov, 61. Aňukov, 89. A. Berezuckij, rozhodoval: Blom (Hol.), 50 411 divákov

Írsko: Given - J. O'Shea, R. Dunne, St. Ledger, K. Kilbane - L. Lawrence (62. Long) - Paul Green, Whelan (66. Gibson), McGeady - Robbie Keane, Doyle (71. Fahey)

Rusko: Akinfejev - Aňukov, V. Berezuckij, Ignaševič, Žirkov - Širokov, Denisov, Zyrjanov (68. Semšov), Dzagojev (85. A. Berezuckij) - Aršavin, Keržakov (80. Pogrebňak)

Dosiaľ v kvalifikácii ME 2012 stopercentní Íri nastúpili proti Rusom v identickej zostave v porovnaní s tou spred mesiaca proti Andorre. V základe domáceho trénera Trapattoniho sa napokon objavil aj obranca Dunne, ktorý sa vystrábil zo zranenia kolena. V hosťujúcom tíme nastúpil oproti septembrovému súboju so Slovenskom v Moskve Keržakov namiesto Pogrebňaka a práve tento útočník Zenitu Petrohrad v 11. min otvoril skóre. Priamy kop Aršavina odvrátil brankár Given, ale lopta sa vrátila cez Ignaševiča k zadnej žrdi, kde ju Keržakov za pomoci teču obrancu St. Ledgera dostal do siete - 0:1. Ešte predtým však mali Rusi šťastie po šanciach Keana a McGeadyho. Po polhodine hry pridali Rusi aj druhý gól, keď po akcii Aňukova skóroval Dzagojev.

A keď päť minút po zmene strán strelil ďalší hráč Zenitu Petrohrad Širokov s veľkým prispením domáceho obrancu Dunna tretí gól hostí, zdalo sa, že o víťazovi zápasu je predčasne rozhodnuté. Íri však zdvihli hlavy po premenenom pokutovom kope kapitána Keana zo 72. min, ktorému predchádzal kontroverzne posúdený faul Žirkova práve na Keana. O šesť minút neskôr už bolo 2:3. Nebezpečnú strelu McGeadyho síce Akinfejev vyrazil, ale voľný Long znížil na rozdiel jediného gólu. Zo záverečného tlaku Írov už nezapršalo, a tak sa z cenného víťazstva 3:2 v Dubline tešili Rusi.

NHL: San Jose zvládlo úvod sezóny proti Columbusu