16. decembra 2011

Ruska Zajcevová získala jubilejný triumf, Kuzminová 23.

Suverénnou víťazkou piatkových rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stala skúsená 33-ročná Ruska Oľga Zajcevová. O takmer ...

bez nazvu HOCHFILZEN 16. decembra (WEBNOVINY) - Suverénnou víťazkou piatkových rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stala skúsená 33-ročná Ruska Oľga Zajcevová. O takmer 14 sekúnd pomalšia bola strieborná Darja Domračevová z Bieloruska, bronz si vybojovala Švédka Helena Ekholmová, ktorá zaostala už o viac ako pol minúty.

Slovenkám sa absolútne nevydarila streľba. Anastasia Kuzminová desiatimi výstrelmi trafila iba šesť terčov, za zvyšné štyri musela ísť na trestné okruhy a nakoniec skončila dvadsiata tretia. Ďalšie dve slovenské biatlonistky sa nekvalifikovali ani do sobotných stíhacích pretekov, v ktorých bude štartovať 60 najlepších z piatkového šprintu.

Zajcevová s desiatym víťazstvom

Janka Gereková v ľahu namierila mimo iba raz, v stoji jej však ostali stáť až štyri terčíky. Zakrúžila teda na 150 m dlhom okruhu spolu až päťkrát a v konečnej 95-mennej výsledkovej listine sa zaradila na 63. miesto. Martina Chrapánová bola iba o jeden presný výstrel lepšia (1+3), ale bežecky zaostala, obsadila 67. priečku.

Dvojnásobná olympijská víťazka a trojnásobná majsterka sveta Oľga Zajcevová dosiahla svoje jubilejné desiate prvenstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus, prvé v aktuálnej sezóne. Ani jej sa nepodarilo zostreliť všetkých desať terčíkov, ale s jedným trestným okruhom a s vynikajúcim bežeckým výkonom bola suverénne najlepšia.

Vedúca pretekárka celkovej klasifikácie SP i hodnotenia rýchlostných pretekov Nemka Magdalena Neunerová skončila štvrtá. Stačilo jej to na to, aby si udržala žlté i červené štartové číslo. Slovenky zaznamenali zosun z pozícií. Anastasia Kuzminová síce v celkovom poradí ostala deviata, ale v hodnotení šprintu vypadla z elitnej desiatky, je jedenásta. Janka Gereková sa ani v jednom poradí neudržala medzi najlepšou päťdesiatkou.

Azda najväčším prekvapením pretekov bolo 6. miesto Číňanky Ťia-lin Tchang, ktorá bola jednou z troch pretekárok z celého štartového poľa, ktoré zvládli obe strelecké položky bez jediného zaváhania. Doteraz bolo najlepším výsledkom sezóny tejto 20-ročnej biatlonistky 78. miesto z minulotýždňového šprintu takisto v Hochfilzene.

Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km - Hochfilzen:

1. Oľga Zajcevová (Rus.) 20:36,6 min (1 trestný okruh), 2. Darja Domračevová (Biel.) +13,9 s (2), 3. Helena Ekholmová (Švéd.) +30,2 (1), 4. Magdalena Neunerová (Nem.) +44,9 (2), 5. Vita Semerenková (Ukr.) +55,7 (1), 6. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) +59,6 (1) a Ťia-lin Tchang (Čína) +59,6 (0), ... 23. Anastasia Kuzminová +1:36,8 (4), 63. Janka Gereková +3:07,4 (5), 67. Martina Chrapánová (všetky SR) +3:18,1 (4)

Poradie v celkovej klasifikácii SP po šiestich pretekoch z 26 naplánovaných:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 307 bodov, 2. Darja Domračevová (Biel.) 279, 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 261, 4. Oľga Zajcevová (Rus.) 227, 5. Helena Ekholmová (Švéd.) 206, 6. Tora Bergerová (Nór.) 200, ... 9. Anastasia Kuzminová 175, 51. Janka Gereková (obe SR) 24

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov po tretích pretekoch z desiatich naplánovaných:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 163 bodov, 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 134, 3. Darja Domračevová (Biel.) 134, 4. Oľga Zajcevová (Rus.) 120, 5. Helena Ekholmová (Švéd.) 107, 6. Synnöve Solemdalová (Nór.) 99, ... 11. Anastasia Kuzminová 78, 52. Janka Gereková (obe SR) 8