Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júla 2021

Ruské námorníctvo oslávilo 325. výročie svojho založenia, zúčastnili sa aj lode z iných krajínRusko si v nedeľu pripomenulo 325. výročie založenia svojho námorníctva. Námorné prehliadky sa konali vo všetkých významných prístavoch. Na hlavnej prehliadke v Petrohrade, na ktorej sa ...Zdieľať
russia_navy_day_87190 849414b1689c42dcb29aa5da45e1339b 676x442 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Rusko si v nedeľu pripomenulo 325. výročie založenia svojho námorníctva. Námorné prehliadky sa konali vo všetkých významných prístavoch.


Na hlavnej prehliadke v Petrohrade, na ktorej sa zúčastnil ruský prezident Vladimir Putin, bolo viac ako 50 plavidiel, a to nielen z Ruska, ale aj z námorných síl Iránu, Pakistanu a Indie.

Ako informuje agentúra AP, pozornosť námorných pozorovateľov pritiahli najviac iránska fregata Sahand a plavidlo Makran, najmä pre svoje neobyčajne dlhé cesty do Ruska.

Prehliadky sa konali tiež na námorných základniach v Severomorsku, Kaspijsku, Baltijsku, Sevastopole, Vladivostoku a aj na ruskej námornej základni v sýrskom Tartúse.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské námorníctvo oslávilo 325. výročie svojho založenia, zúčastnili sa aj lode z iných krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovak Business Agency hľadá spoločnosť na monitorovanie podnikateľského prostredia na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Ostrov Sardínia zasiahli požiare, ktoré si vyžiadali evakuáciu stoviek ľudí

Ruské námorníctvo oslávilo 325. výročie svojho založenia, zúčastnili sa aj lode z iných krajín - diskusné fórum čitateľov