Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2022

Rusko pravdepodobne stratilo tretinu síl vyčlenených na inváziu na UkrajinuRusko podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne stratilo tretinu pozemných síl, ktoré vyčlenilo na svoju inváziu na Ukrajinu. V najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_war_32840 1bd299b417bc4bdaaa7e1c16405f809c 676x452 15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne stratilo tretinu pozemných síl, ktoré vyčlenilo na svoju inváziu na Ukrajinu. V najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine rezort uviedol, že ruská ofenzíva na Donbase „sa spomalila a v porovnaní s plánom sa výrazne omeškáva".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ministerstvo dodalo, že počas uplynulého mesiaca Rusko fakticky nedokázalo dosiahnuť nijaké významné územné zisky. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ruské sily čoraz viac brzdí degradácia kapacít, pokračujúca nízka morálka a redukcia bojovej efektívnosti," uviedol britský rezort obrany. „Je nepravdepodobné, že Rusko v najbližších 30 dňoch dramaticky zrýchli tempo postupu," dodalo ministerstvo.

Moskva sa začala sústreďovať na Donbas po tom, ako nedokázala obsadiť ukrajinské hlavné mesto Kyjiv. V sobotu Ukrajina a americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedli, že Rusko prehralo bitku o ukrajinské mesto Charkiv, ktoré bolo pre Putina kľúčovým cieľom.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko pravdepodobne stratilo tretinu síl vyčlenených na inváziu na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sudca porušujúci ľudské práva by mal ísť aj z talára dole, vyjadril sa Kollár
<< predchádzajúci článok
Hatráková a Tabak majú otvorené dvere do poslaneckého klubu hnutia Sme rodina