Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. januára 2024

Rusko priviezlo do okupovaného Mariupoľu najmenej 50-tisíc migrantov, medzi nimi sú aj bieloruskí robotníciRusko priviedlo do okupovaného a zničeného ukrajinského mesta Mariupoľ na pobreží Azovského mora najmenej 50-tisíc migrujúcich pracovníkov z ekonomicky znevýhodnených regiónov Ruska a krajín Strednej ...Zdieľať
russia_ukraine_63212 4028dfc10e84414f817118e41968b2b6 676x450 17.1.2024 (SITA.sk) - Rusko priviedlo do okupovaného a zničeného ukrajinského mesta Mariupoľ na pobreží Azovského mora najmenej 50-tisíc migrujúcich pracovníkov z ekonomicky znevýhodnených regiónov Ruska a krajín Strednej Ázie.


Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské Národné centrum odporu, ktoré prevádzkujú ukrajinské špeciálne sily.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Naše informácie ukazujú, že v dočasne okupovanom Mariupoli je už asi 50-tisíc Rusov a občanov stredoázijských krajín,“ uviedol predstaviteľ spomenutého centra na stredajšej tlačovej konferencii.

V Mariupoli zostala nanajvýš polovica z predvojnovej populácie mesta, a tak sa okupačné orgány snažia prilákať migrujúcich pracovníkov zo znevýhodnených regiónov Ruska a krajín Strednej Ázie. V Mariupoli tiež údajne spozorovali robotníkov z Bieloruska.


Rusko tiež podľa Ukrajincov aktívne prepravuje zločincov do stredoázijských krajín, aby v nich rozšírilo svoj vplyv. Objavujú sa správy, že medzi migrantmi sa vytvárajú zločinecké gangy postavené na etnickej príslušnosti.


Zdroj: SITA.sk - Rusko priviezlo do okupovaného Mariupoľu najmenej 50-tisíc migrantov, medzi nimi sú aj bieloruskí robotníci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. vyhlásili generálny pardon do 31. marca 2024
<< predchádzajúci článok
Železničné trate na západe Ruska poškodili sabotážne útoky