Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2024

Rusmi dosadená administratíva Krymu nezorganizuje na Deň víťazstva tradičnú vojenskú prehliadkuRuskom dosadený gubernátor okupovaného ukrajinského polostrova Krym Sergej Aksionov oznámil, že z bezpečnostných dôvodov na polostrove 9. mája na ruský štátny sviatok Deň ...Zdieľať
russia_ukraine_war_17925 676x451 19.4.2024 (SITA.sk) - Ruskom dosadený gubernátor okupovaného ukrajinského polostrova Krym Sergej Aksionov oznámil, že z bezpečnostných dôvodov na polostrove 9. mája na ruský štátny sviatok Deň víťazstva neuskutočnia vojenskú prehliadku ani pochod takzvaného Nesmrteľného pluku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDeviateho mája v Rusku oslavujú víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom. „V Krymskej republike 9. mája neplánujeme usporiadať vojenskú prehliadku a pochod Nesmrteľného pluku. Je to kvôli bezpečnostným problémom," napísal Aksionov na Telegrame.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Moskvou dosadený gubernátor však prisľúbil, že Rusi na Kryme budú oslavy a „spomienky“ organizovať iným spôsobom.


„Skrátka, Krym oslávi Deň víťazstva dôstojne," dodal Aksionov.


Zdroj: SITA.sk - Rusmi dosadená administratíva Krymu nezorganizuje na Deň víťazstva tradičnú vojenskú prehliadku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ursula von der Leyen skontrolovala situáciu na fínsko-ruskej hranici. Nejde o bezpečnosť jednej krajiny, ale celej Európy
<< predchádzajúci článok
Západoafrický región Sahel sa stáva koridorom na pašovanie a konfiškáciu drog, upozorňuje OSN