15. februára 2015

Rusnák veril, že gólom nasmeruje Groningen za troma bodmi

...

albert rusnak Slovenský mládežnícky reprezentant Rusnák prišiel v zimnej prestávke z Cambuuru, kde hosťoval z Manchestru City. Strelecky sa v drese svojho nového zamestnávateľa presadil druhý raz.

AMSTERDAM 15. februára (WEBNOVINY) - Slovenský ofenzívny stredopoliar Albert Rusnák v 58. minúte náročným volejom z pomerne ostrého uhla strelil napokon jediný gól Groningenu na pôde Excelsioru Rotterdam v sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže Eredivisie a bol by rád, ak by tým nasmeroval svoje mužstvo k plnému zisku. Duel sa však skončil 1:1.

"Bol to pekný gól, dúfal som však, že napokon povedie k trom bodom. Momentálne sa nám akosi nedarí víťaziť. Musíme naďalej tvrdo pracovať, aby všetko zase začalo klapať," skonštatoval Rusnák pre Fox Sports a k svojmu výstavnému zásahu dodal: "Videl som Erica Botteghina na ľavej strane, poslal mi perfektnú loptu. Musel som voliť medzi spracovaním a strelou z prvej. Vybral som si tú druhú možnosť."

Dvadsaťročný mládežnícky reprezentant SR Rusnák prišiel v zimnej prestávke z Cambuuru, kde hosťoval z Manchestru City, a strelecky sa v drese svojho nového zamestnávateľa presadil druhý raz. Premiérovo sa mu to podarilo 31. januára doma proti Go Ahead Eagles Deventer (2:0).

Groningen vyťažil z troch následných duelov iba dva body, hoci v nich dal solídnych päť gólov. V 18-člennej tabuľke figuruje na 10. priečke s 30 bodmi za štatistiku 7-9-7 pri skóre 28:35. Budúcu nedeľu sa predstaví na pôde Heerenveenu, 1. marca privíta Den Haag.