Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. júna 2011

Russell Crowe sa ospravedlnil za výroky o obriezkeHollywoodsky herec Russell Crowe sa ospravedlnil za kritické výroky o obriezke, ktoré zverejnil na svojom Twitter konte. Štyridsaťsedemročný rodák z Wellingtonu nazval túto ...Zdieľať
russell crowe Russell CroweFoto: SITA/APBRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Hollywoodsky herec Russell Crowe sa ospravedlnil za kritické výroky o obriezke, ktoré zverejnil na svojom Twitter konte. Štyridsaťsedemročný rodák z Wellingtonu nazval túto procedúru "barbarskou a hlúpou", neskôr však tieto výroky zmazal. V iných príspevkoch zas Crowe popieral argument, že obriezka prispieva k hygiene, potom však uznal, že jeho slová boli "necitlivé". "Moje osobné presvedčenie bokom, uvedomujem si, že niekto túto debatu pochopí tak, že zosmiešňujem rituály a tradície iných ľudí. Je mi to veľmi ľúto," dodal o deň neskôr herec. V Kalifornii sa momentálne diskutuje o navrhovanom zákaze obriezky pre osoby mladšie než 18 rokov, o ktorom sa bude hlasovať v novembri.


Crowe niektoré zo svojich výrokov adresoval aj priamo filmárovi Elimu Rothovi, ktorý je scenáristom a producentom hercovho najnovšieho filmu The Man With The Iron Fist. "Mám rád svojich židovských priateľov. Milujem jablká, med a tie vtipné, malé čiapky ale prestaňte obrezávať svoje deti," napísal Crowe Rothovi. Ten na to zareagoval výrokom: "Keď som ťa dnes popoludní strihal, tak si sa nesťažoval." Roth tým narážal na strihanie scén v spomínanom filme, pričom použil rovnako ako Crowe sloveso cut, ktoré v anglickom jazyku znamená strihať ale tiež aj rezať. Roth sa následne herca zastal, keď sa na jeho adresu spustila za spomínané výroky vlna kritiky. "Russell a ja sme veľmi dobrí priatelia a často sa aj verejne doberáme, čo dokazuje aj moja odpoveď. Avšak nikto z médií ma nekontaktoval, aby sa ma opýtal, či to bol vtip alebo nie, skôr než sa objavili všetky tie kritické články. To svedčí o mnoho vážnejšom probléme," vyhlásil Roth.

Informácie pochádzajú z webstránky bbc.co.uk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stevieho Wondera uviedli do Siene slávy Apollo Theater
<< predchádzajúci článok
Zomrel Carl Gardner, spevák skupiny The Coasters

Russell Crowe sa ospravedlnil za výroky o obriezke - diskusné fórum čitateľov

Niekto povedal, ze16.6. 0:57:02