Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. júna 2011

Vydražia bundu Michaela Jacksona z klipu ThrillerČerveno-čierna bunda, ktorú mal Michael Jackson oblečenú počas nakrúcania videoklipu k piesni Thriller (1983), pôjde do dražby. Rozhodli sa tak kostýmoví dizajnéri Dennis Tompkins a Michael Bush, ...Zdieľať
thriller michael jackson Foto: BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) - Červeno-čierna bunda, ktorú mal Michael Jackson oblečenú počas nakrúcania videoklipu k piesni Thriller (1983), pôjde do dražby. Rozhodli sa tak kostýmoví dizajnéri Dennis Tompkins a Michael Bush, ktorým ju Jackson daroval. Na predaj bude v rámci aukcie vecí rockových ikon, ktorá sa uskutoční 25. až 26. júna v akčnom dome Julien's v Beverly Hills.


Očakáva sa, že by sa mohla predať za 200-tisíc až 400-tisíc dolárov (v prepočte približne 140-tisíc eur až 280-tisíc eur).

"Je to veľmi žiadaný kus a mal by sa veľmi dobre predať. V našej aukčnej sieni by mohol urobiť rekord. Možno dokonca zlomí rekord ako najdrahšie predaný kus oblečenia od celebrity vôbec," povedal výkonný riaditeľ Martin Nolan.Medzi ďalšie veci, ktoré sa ocitnú v dražbe, patrí napríklad Jacksonova biela rukavica alebo parochňa, ktorú mal na tlačovej konferencii k sérii koncertov s názvom This Is It v roku 2009, a taktiež klobúk, ktorý nosil počas vystúpení. Časť výťažku z aukcie by mala pomôcť rezervácii Shambala, ktorá je v súčasnosti domovom tigrov zo spevákovho ranča Neverland.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou úmrtia Kráľa popu bola "akútna intoxikácia" anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Nahral nesmrteľné skladby ako Billie Jean, Beat It, Bad, Man in the Mirror, Smooth Criminal, Black or White, Thriller a mnohé ďalšie. Preslávil sa aj výnimočnými videoklipmi, tanečnými výkonmi a megaúspešnými živými šou, na ktoré sa precízne pripravoval.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hackeri sa pochválili útokom na stránku CIA
<< predchádzajúci článok
Väzeň tvrdí, že v roku 1994 strieľal na Tupaca Shakura