19. novembra 2005

Ruža stále stopercentná

Ružomberské basketbalistky vyhrali aj piaty zápas v A-skupine Európskeho pohára FIBA.

V Záhrebe zdolali ZKK Medveščak 76:46 a sú stále bez prehry. Postup mali zabezpečený už pred týmto stretnutím, teraz im ide už len o to, aby si udržali čistý štít.
,,Súper dosiahol v poslednom čase dobre výsledky, preto sme zápas brali veľmi zodpovedne. V prvej štvrtine dievčatá hrali veľmi dobre
v útoku i v obrane, ale v druhej desaťminútovke znervózneli, čo sa prejavilo na streľbe. Preto tie rozdielne výsledky v úvodných dvoch štvrtinách. V polčase sa hráčky upokojili, povedali sme si, čo máme hrať a koncentrovaným výkonom súpera zlomili. Záver už bol exhibíciou.“

A-skupina: ZKK Medveščak Záhreb - MBK Ružomberok 46:76 (7:22, 19:12, 5:12, 15:30). Najviac bodov: Meznaričová 7 - Uhrová 22, Belanská 14 (10 doskokov), Butlerová 14 (19 doskokov). Druhý výsledok: Budapešť - Wasserburg 80:86.