27. októbra 2010

Ružomberok na úvod podľahol Lille

Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v Európskom pohári FIBA 2010/11 francúzskemu tímu ESB Villeneuve d'Ascq Lille Metropole po vyrovnanom ...

basketbal Foto: SITA/Gabriel LiptákRUŽOMBEROK 27. októbra (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v Európskom pohári FIBA 2010/11 francúzskemu tímu ESB Villeneuve d'Ascq Lille Metropole po vyrovnanom priebehu 66:73 (34:36). Francúzky, ktoré prišli na Slovensko len s deviatimi hráčkami a zápas odohrali prakticky so šiestimi basketbalistkami, prehrávali ešte 4 minúty pred koncom 62:64, no v závere potvrdili pozíciu favoritiek.

Liptáčky čaká ďalší zápas I-skupiny EP FIBA v stredu 3. novembra o 20.00 h na palubovke belgického tímu Lotto Young Cats Brusel.

MBK Ružomberok - ESB Villeneuve d'Ascq Lille Metropole 66:73 (17:18, 17:18, 15:18, 17:19)

Zostava a body Ružomberka: Grešnerová 17, Lukačovičová 16, Podešvová 12, Tarasovová 4, Bučáková 2 (Tetemondová 7, Černáková 6, Felixová 2)
Najviac bodov Lille: Thomasová 26, Sanniová 25, Datchyová 6, Pageová a Tanquerayová po 4 (Paulová 8, Sbahiová 0)
TH: 6/4 - 16/13, fauly: 15 - 10, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Čalik (Poľ.), Kovačevič (Rak.), 600 divákov.

Už po 27 sekundách viedli hráčky z Lille 4:0, no Ružomberčanky sa chytili a po Grešnerovej trojke a Lukačovičovej dvojbodovom koši viedli 5:4. Prvá štvrtina bola úplne vyrovnaná a nik si nik nevypracoval viac ako 3-bodový náskok. Prvý brejk sa podaril až Liptáčkam, ktoré po 8-bodovej šnúre viedli v 15. min 32:27, no hostky vzápätí odpovedali rovnakou mincou a za 4 minúty otočila mimoriadne strelecky disponovaná dvojica Thomasová - Sanniová na 34:32. V závere tretej štvrtiny si hráčky z Lille vypracovali 5-bodový náskok, ktorý na začiatku štvrtého dejstva natiahli na 8 bodov. Ani toto však mladé zverenkyne domáceho trénera Ivana Kurillu nezlomilo. V 37. min sa dokonca po Lukačovičovej koši dostali do vedenia 64:62. Ružomberčankám však v závere odišla streľba a na ich ruky sa vkradla nervozita. Skúsený súper, hrajúci v uplynulých troch ročníkoch Euroligu, to využil a zvíťazil 73:66.

Ivan Kurilla (tréner MBK Ružomberok): "Bol to veľmi zaujímavý zápas. Proti najväčšiemu favoritovi skupiny sme predviedli výborný výkon. Mali sme blízko k víťazstvu, napokon o našej prehre rozhodla dvojminútovka v polovici záverečnej štvrtiny, keď nás súper doslova preskákal. Dievčatá dnes dokázali, že majú na to, aby boli schopné odohrať vyrovnanú partiu aj s takým silným družstvom, akým Lille bez pochýb je."
Klaudia Lukačovičová (pivotka MBK Ružomberok): "Odohrali sme najlepší zápas v sezóne. Zahrali sme veľmi dobre v obrane, súper nás však prevýšil pod košom a to rozhodlo. Sme smutné, že sme prehrali, no na druhej strane tento náš zápas nám určite dodá sebavedomie do ďalších duelov tejto súťaže."
Adriana Grešnerová (krídelníčka MBK Ružomberok, autorka 17 bodov /z toho 5 trojok/): "Na zápas sme sa pripravovali veľmi zodpovedne. S favorizovanými Francúzkami sme držali krok od začiatku až do konca. Súper hral prakticky celý čas len s piatimi hráčkami, tie však vydržali v nasadení celých štyridsať minút. Prehra mrzí, ale s výkonom môžeme byť spokojné."