18. júla 2010

Ružomberok porazil prešovský Tatran 1:0

Domáci začali aktívnejšie, v 12. min Ďubeka svojou strelou pohladil žrď prešovskej bránky. V 20. min ...

roman pivarnik Roman Pivarník nemohol byť po zápase s výsledkom spokojný.

RUŽOMBEROK 17.júl (WEBNOVINY) - Domáci začali aktívnejšie, v 12. min Ďubeka svojou strelou pohladil žrď prešovskej bránky. V 20. min nová akvizícia MFK Kroupa kolmicou vysunula Ďubeka, no jeho samostatný nájazd na Diviša vyznel v prospech brankára Tatrana. O päť minút neskôr vyslal ďalekonosnú strelu J. Chovanec, pozorný Diviš však loptu vyboxoval. Aj v ďalších fázach bol Ružomberok jasne lepším mužstvom, kým hostia sa na súperovu polovicu dostávali len sporadicky. V 32. min "Ruža" opäť pohrozila, Chovancova strela len tesne minula bránku. V prvom polčase na ihrisku dominovali Liptáci, pričom hostia ani raz nevystrelili na bránku.

Prešov sa prvýkrát dostal k slovu v 49. min, no Belejík z ideálnej pozície vo vnútri šestnástky netrafil bránku. Vzápätí Vršajevičova hlavička pristála na brvne ružomberskej bránky. Potom boli na ťahu domáci, presnú strelu J. Masla Diviš vytlačil nad brvno. Pod Čebraťom to bola odrazu vyrovnaná partia so vzrušujúcimi momentmi na oboch stranách. V 63. min Papajov krížny center našiel Belejíka, ktorého hlavička skončila na hornej sieti svätyne MFK. S plynúcim časom sa domáci začali herne trápiť. V 78. min sa však opäť našli a pre nich tým najlepším spôsobom - Pilár zašprintoval po pravej strane, nasledoval center na Kroupu, ktorý zblízka rozvlnil sieť. Dve minúty pred vypršaním riadneho hracieho času boli hostia blízko vyrovnaniu, po hlavičke Piter-Bučka hrala s domácimi žrď.

Hlasy po stretnutí:
Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Hrali sme proti kvalitnému súperovi. V úvodných 30-35 minútach sme súpera pritlačili, mali sme šance, ale gól sme nedali. Po zmene strán súper pridal, nastrelil žrď a mal aj ďalšie príležitosti. Naše mužstvo tento zápas vydrelo a k tomu mu gratulujem."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Prehra je pre nás krutá. V prvom polčase bolo na našich hráčoch vidieť nervozitu, Ružomberok v tejto časti hry dominoval. Po prestávke sme sa zlepšili najmä smerom dopredu, vytvorili sme si štyri dobré šance. Potom sa však domáci hráči dostali za našu obranu a inkasovali sme. S našou hrou v druhom polčase musím byť spokojný, s výsledkom však nie."

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 1. kolo:

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 78. Kroupa, ŽK: 43. Bielák, 46. Kostelný - 11. Farbák, 18. Šafranko, 56. Jakub Diviš, rozhodovali: Sedlák - Vorel, Cuninka, 3445 divákov

Ružomberok: Hrdlička - V. Kováč, J. Maslo, Kostelný, Radič (52. Sivčevič) - Bielák - A. Sloboda (69. P. Hoferica), Ďubek, J. Chovanec (64. Kotora) - Pilár, Kroupa
Prešov: Jakub Diviš - Papaj, Bašista, Farbák, Josl - P. Cicman (73. Mariano Bernardo), Piter-Bučko, V. Macko (85. Katona), Šafranko - Belejík, Vršajevič (85. Pribula)