25. novembra 2009

Ružomberok zvíťazil nad portugalským Funchalom

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v Európskom pohári FIBA 2009/10 nad portugalským tímom CAB Madeira Funchal 78:62. Liptáčky sa priebežne ...

RUŽOMBEROK 25. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v Európskom pohári FIBA 2009/10 nad portugalským tímom CAB Madeira Funchal 78:62. Liptáčky sa priebežne dostali na čelo základnej C-skupiny EP FIBA. V ďalšom zápase privítajú 3. decembra o 17.00 h opäť na domácej palubovke lotyšský tím Lemminkainen Klajpeda.

MBK Ružomberok - CAB Madeira Funchal 78:62 (17:12, 19:14, 20:13, 22:23)

Zostava a body Ružomberka: Šimkuľáková 18, Chapdelaineová a Murphyová po 12, Grešnerová 8, Lukačovičová 6 (Podešvová 11, Černáková 4, Novocká 7, Felixová 0)
Najviac bodov Funchalu: Championová 19, Correiraová 13, Sowinská 12
TH: 15/15 - 26/19, fauly: 20 - 11, trojky: 7 - 3, rozhodovali: Földhazi (Maď.) a Kittlerová (ČR), 700 divákov

Okrem 2. min, keď bol stav vyrovnaný 2:2, viedli Ružomberčanky počas celého zápasu. V 9. min svietil na ukazovateli stav 17:8, na začiatku druhej štvrtiny bol však rozdiel už iba 3-bodový (17:14). Potom prišli tri presné trojbodové zásahy Šimkuľákovej a slovenský vicemajster odskočil svojmu súperovi v 16. min na 28:20. Domáci tím v prvom polčase, ktorý skončil 36:26, ťažil predovšetkým z pevnej obrany a efektívnej streľby z väčších vzdialeností. Aj tretie dejstvo vyznelo pre Liptáčky, ktoré na jeho konci mali k dobru už 17 bodov (56:39). Obraz hry sa nezmenil ani v záverečnej štvrtine. Zverenky trénera Antona Panisa držali opraty duelu pevne vo svojich rukách a napokon zvíťazili presvedčivo 78:62.

Anton Panis (tréner MBK Ružomberok): "Každé víťazstvo v Európskom pohári je dôležité. Mohli sme vyhrať aj väčším rozdielom, no nakoniec to skončilo takto. Naším cieľom bolo tento zápas vyhrať - úlohu sme splnili, sme teda spokojní."