17. marca 2016

Rybáriková bude proti Azarenkovej bojovať aj o účasť na OH 2016

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková Foto: TASR/AP
Indian Wells 17. marca (TASR) - Štvrťfinálový súboj slovenskej tenistky Madgalény Rybárikovej na turnaji WTA v americkom Indian Wells s Viktoriou Azarenkovou jej môže výrazne pomôcť k získaniu miestenky na OH v Rio de Janeiro.

Momentálne 97. tenistka sveta má šancu ešte viac si posilniť pozíciu v kvalifikačnom rebríčku na olympijský turnaj, na ktorý sa dostane 56 najlepších hráčok rankingu k 6. júnu 2016, no maximálne štyri z jednej krajiny. Rybáriková má splnenú povinnú kvótu štartov vo Fed Cupe, čo ju radilo pred začiatkom turnaja na postupové 53. miesto. Okrem toho si z Indian Wells 27-ročná tenistka už teraz odnesie minimálne 215 bodov do rebríčka WTA a posunie sa vpred.

Veľkou favoritkou zápasu je však trinásta nasadená Azarenková, držiteľka dvoch titulov z kalifornského turnaja. Bieloruská tenistka zažíva famózny vstup do sezóny, z doterajších 15 zápasov má bilanciu 14-1 a top 10 má už na dosah. Jedinou jej premožiteľkou v roku 2016 je Nemka Angelique Kerberová, s ktorou prehrala v januárovom štvrťfinále na Australian Open. "Efektívnejšie sa pohybujem na kurte, čo je veľkou devízou mojej hry. Pracovala som hlavne na svojom servise, aby som ho ľahšie zvládala. Ešte však musím zlepšiť presnosť svojich úderov," cituje bieloruskú tenistku oficiálna stránka WTA.

Doterajšie výkony Rybárikovej na turnaji v Indian Wells sú príjemným prekvapením. Všetko odštartovala výhra nad nenasadenovou Britkou Laurou Robsonovou (7:6 a 6:2) v prvom kole, nasledovaná troma víťazstvami nad nasadenými hráčkami. Postupne vyradila tridsaťjednotku Austrálčanku Dariu Gavrilovovú (2:6, 7:5 a 6:4), sedmičku Švajčiarku Belindu Benčicovú (6:4, 3:6 a 6:4) a v osemfinálovom stretnutí jej v druhom sete za stavu 6:2 a 2:0 vzdala Talianka Roberta Vinciová, ktorá bola na turnaji nasadená ako deviatka.

Bilancia pred duelom hovorí v prospech Azarenkovej, proti Rybárikovej vyhrala oba vzájomné zápasy a nestratila v nich ani jeden set. Štvrťfinálový zápas je na programe v noci na piatok o 1.00 h SEČ.