13. mája 2006

Rybáriková dohrala v Prahe vo štvrťfinále

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour ECM Prague Open (dotácia 145 000 USD) na antuke na pražskej Štvanici vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom podvečernom ...

PRAHA 12. mája (WN/SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour ECM Prague Open (dotácia 145 000 USD) na antuke na pražskej Štvanici vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom podvečernom súboji talentovaná hráčka bratislavského NTC podľahla siedmej nasadenej Číňanke Šuai Peng 5:7, 4:6. Napriek prehre vo štvrťfinále bude mať 17-ročná Rybáriková na Prahu dobré spomienky, keďže pri svojej premiérovej účasti v hlavnej súťaži na podujatí okruhu WTA uhrala dve kolá a okrem 24 bodov do rebríčka WTA Tour si odnáša aj prémiu 3580 USD.

Rybáriková (285. v rebríčku WTA Tour) nezačala zápas s favorizovanou a o tri roky staršou Číňankou (75. vo WTA) dobre a v I. sete prehrávala už 1:5. Potom sa zlepšila, dokázala vyrovnať na 5:5, ale koncovku setu nezvládla a prehrala ho 5:7. Hneď na začiatku druhého setu ázijská hráčka Slovenku opäť brejkla a túto výhodu si udržala až do konca, keď mečbal premenila za stavu 5:4 pri svojom podaní.
Rybáriková, ktorá sa nedávno v bulharskom Plovdive úspešne podieľala na víťaznom ťažení Slovenska v I. skupine euroafrickej zóny Pohára federácie, skúšala pred podujatím v Prahe šťastie na hlavnom ženskom okruhu iba dvakrát vlani v slovinskej Portoroži a belgickom Hasselte. V oboch prípadoch však skončila v kvalifikácii.