Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. decembra 2009

S Konečným boli na skúške v St. Johnstone spokojníSlovenský futbalový obranca v službách MFK Petržalka Roman Konečný absolvoval počas minulého týždňa niekoľkodňovú skúšku v škótskom prvoligovom klube FC St. Johnstone. "Na Ostrovy som ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový obranca v službách MFK Petržalka Roman Konečný absolvoval počas minulého týždňa niekoľkodňovú skúšku v škótskom prvoligovom klube FC St. Johnstone. "Na Ostrovy som odcestoval 20. decembra, na Slovensko som sa vrátil 23. decembra. Pôvodne som mal odohrať aj jeden prípravný zápas, ten však pre zlé počasie zrušili. Preto som si napokon ´odkrútil´ v škótsku len dva tréningy," povedal v rozhovore pre agentúru SITA 26-ročný Roman Konečný, ktorý patrí medzi najskúsenejších hráčov aktuálneho kádra trénera Petržalky Petra Fiebera st. "Myslím si, že vedenie tímu aj tréneri so mnou boli celkom spokojní. Povedali mi však, že by ma chceli vidieť ešte v nejakom prípravnom dueli. Začiatkom januára by som preto mal ešte raz vycestovať do Škótska. Momentálne však ešte neviem presný termín," pokračoval 189 cm vysoký stopér, ktorý má v zmluve s Petržalčanmi výstupnú klauzulu ohľadom prestupu do zahraničia: "Ak si nájdem klub za hranicami Slovenska, môj súčasný zamestnávateľ mi nebude brániť v odchode. Takže dôležité je len to, aby som sa dohodol s nejakým zahraničným tímom."


Odchovanec futbalu v Holíči, ktorý hrával tiež v Spartaku Trnava a FC Senec, by počas tohto zimného prestupového obdobia veľmi rád zamieril do zahraničia. "Myslím si, že už mám na to vek, aby som si konečne vyskúšal aj inú ako slovenskú ligu. Záujemcov o moje služby je viac, sú to napríklad tímy z Poľska či Česka. Mojou prioritou je určite zmena pôsobiska," dodal Roman Konečný.

Tím St. Johnstone sídli v meste Perth. Svoje domáce zápasy hrávajú zverenci kouča Dereka McInnesa na štadióne McDiarmid Park s kapacitou 10 673 divákov. "Svätci“, ako prezývajú hráčov St. Johnstone, triumfovali v minulej sezóne druhú najvyššiu dlhodobú škótsku súťaž a postúpili do Scottish Premier League. V priebežnej tabuľke im patrí 7. priečka so ziskom 19 bodov zo 17 duelov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Branson dosiahol veľa ako sponzor, nový tím výzvou
<< predchádzajúci článok
V utorok exhibičný zápas Bardejov - Košice

S Konečným boli na skúške v St. Johnstone spokojní - diskusné fórum čitateľov