Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. februára 2018

S tehotnou ženou sa odtrhol výťah, pád z 10. poschodia zastavila brzdaMladá žena v 37. týždni tehotenstva prežila bez akýchkoľvek zranení pád výťahu z desiateho poschodia v budapeštianskom obytnom dome. Informoval o tom v stredu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Budapešť 14. februára (TASR) - Mladá žena v 37. týždni tehotenstva prežila bez akýchkoľvek zranení pád výťahu z desiateho poschodia v budapeštianskom obytnom dome. Informoval o tom v stredu spravodajský server Borsolnine.hu, podľa ktorého kabínu zastavila núdzová brzda.


Pre komerčnú televíziu TV2 žena uviedla, že do výťahu nastúpila na desiatom poschodí, kde býva. "Zrazu zhaslo svetlo a kabína začala padať voľným pádom. Držala som si brucho a myslela som iba na to, aby to nebolelo. Kabína padala voľným pádom a zastavila takmer dole vďaka núdzovej brzde," dodala žena.

Server pripomína, že poruchy výťahu sú v tomto obytnom bloku časté, takmer každý deň musia na ňom niečo opravovať a nastavovať. Predstaviteľ Združenia maďarských výťahárov povedal, že by chceli dosiahnuť, aby namiesto opravy starých výťahov boli všetky vymenené.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŠTÚDIA: Na internete vzrástli antisemitizmus a popieranie holokaustu
<< predchádzajúci článok
Mladí ľudia v Iráne oslavujú Valentína aj napriek zákazu

S tehotnou ženou sa odtrhol výťah, pád z 10. poschodia zastavila brzda - diskusné fórum čitateľov