Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. apríla 2010

SAD Prešov zarobila na sopke EyjafjallajökullProblémy s leteckou dopravou v tomto týždni priniesli vyššie zisky pre autobusovú spoločnosť SAD Prešov, ktorá namiesto dvoch autobusov do Veľkej ...Zdieľať
autobuspresov Ilustračné foto SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 22. apríla (WEBNOVINY) – Problémy s leteckou dopravou v tomto týždni priniesli vyššie zisky pre autobusovú spoločnosť SAD Prešov, ktorá namiesto dvoch autobusov do Veľkej Británie vypravila štyri spoje. V pondelok a dnes išli na linke Michalovce – Bradford a späť namiesto jedného autobusu naraz dva. Bez problémov sa naplnili, záujem v pondelok prevyšoval kapacitné možnosti prešovského dopravcu. Počet prepravených pasažierov sa tak za pondelok a štvrtok zdvojnásobil. Najväčší záujem o cestovné lístky bol v pondelok, keď by sa bez problému boli naplnili aj tri autobusy, dopravca však nemal k dispozícii ďalší voľný autobus. Agentúre SITA to potvrdil riaditeľ odboru pre dopravu SAD Prešov Štefan Mišík.

Situáciu prirovnal k obdobiu okolo vianočných sviatkov, keď je nedostatok leteniek a záujem o posilnenie autobusových spojov do Anglicka a späť rastie. Tentoraz bol záujem ešte intenzívnejší, lebo ľudia neboli na kolaps v leteckej doprave pripravení a nevedeli, dokedy tento stav potrvá. Dnešný záujem o cestovné lístky do Anglicka už dokázali pokryť dvoma spojmi. „Ukazuje sa, že na budúci týždeň v pondelok už nebude potrebné posilniť linku do Anglicka o ďalší spoj, zrejme postačí jeden autobus,“ uviedol Mišík. Ak by došlo opäť k problémom so sopečným prachom a zastavením leteckej dopravy, prešovský prepravca sa vie okamžite prispôsobiť záujmu trhu.

SAD Prešov tak na „zatvorenom nebi“ zinkasoval od cestujúcich neplánovane o 18 tis. € navyše. Mišík uviedol, že jeden lístok do Anglicka stojí okolo 100 €, počet miest v autobuse je 45 a vodiči urobili v tomto týždni tam a späť spolu štyri jazdy navyše. Najväčší záujem bol o lístky z Prešova do Londýna.

Autobusová spoločnosť SAD Prešov od jesene minulého roka pôvodnú linku Prešov – Londýn predĺžila na obidvoch koncoch a v súčasnosti autobus začína svoju trasu o 6:00 z Michaloviec, prechádza cez Prešov a Košice a cieľom jeho cesty je Bradford. V Anglicku tento spoj po Londýne dovezie svojich pasažierov aj do Leicesteru, Sheffieldu a Bradfordu.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlaňajší deficit horší ako očakávaných 6,3 % HDP
<< predchádzajúci článok
Zamestnanci štátnej tlačovej agentúry štrajkujú