14. júna 2011

Sagan je vo forme, v Huttwile finišoval druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch WorldTour Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v utorňajšej 4. etape skončil v šprintérskej koncovke ...

bez nazvu Slovenský cyklista Peter SaganFoto: SITA/AP HUTTWIL 14. júna (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch WorldTour Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v utorňajšej 4. etape skončil v šprintérskej koncovke na 2. mieste. Jazdca tímu Liquigas-Cannondale predstihol v hromadnom špurte len úradujúci majster sveta Thor Hushovd. Tridsaťtriročný Nór dosiahol v dúhovom drese svetového šampióna svoje prvé víťazstvo. Poradie na prvých priečkach celkovej klasifikácie sa nemenilo. Aj naďalej vedie Talian Damiano Cunego s náskokom 54 sekúnd pred Mauriciom Solerom z Kolumbie.

Sagan skompletizoval v utorňajšej etape, prvej rovinatej na 75. ročníku, svoju pódiovú zbierku na Okolo Švajčiarska, v úvodnej etape bol tretí, tretiu zasa vyhral.

Výsledky - Okolo Švajčiarska:
4. etapa (Grindelwald – Huttwil, 198,4 km): 1. Thor Hushovd (Nór.) Garmin-Cervelo 4:46:05 h, 2. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale čas ako víťaz, 3. Marco Marcato (Tal.) Vacansoleil-DCM, 4. Jose Joaquin Rojas Gil (Šp.) Movistar, 5. Oscar Freire Gomez (Šp.) Rabobank, 6. Enrico Gasparotto (Tal.) Astana všetci +2 s

Poradie po 4. etape: 1. Damiano Cunego (Tal.) Lampre - ISD 12:29:23 h, 2. Juan Mauricio Soler (Kol.) Movistar +54 s, 3. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank +1:16 min, 4. Laurens Ten Dam (Hol.) Rabobank +1:19, 5. Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad +1:21, 6. Fränk Schleck (Lux.) Leopard Trek +1:25.