30. apríla 2010

Sagan prišiel o žltý dres, víťazom časovky Porte

Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel v piatkovej 3. etape, ktorou bola časovka na 23,4 km v okolí Moudonu, o žltý dres lídra pretekov ProTour Okolo Romandie. Z vedúcej ...

bez nazvu Peter Sagan

Foto: SITA/AP MOUDON 30. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel v piatkovej 3. etape, ktorou bola časovka na 23,4 km v okolí Moudonu, o žltý dres lídra pretekov ProTour Okolo Romandie. Z vedúcej priečky zosadil 20-ročného jazdca tímu Liquigas Austrálčan Michael Rogers z HTC - Columbia. Bývalý majster sveta v časovke bol v piatok štvrtý, stačilo mu to na posun na líderskú pozíciu. Víťazom časovky sa stal Richie Porte. Dvadsaťpäťročný Austrálčan v službách Saxo Bank zvládol 23,4 km dlhú trať za 30:54 min a dosiahol prvé víťazstvo v profesionálnom pelotóne. Druhý skončil Španiel Alejandro Valverde (31:20), tretí Rus Vladimir Karpec (31:21). V celkovom poradí vedie Rogers o dve sekundy pred Valverdem, Karpec stráca ďalšie tri sekundy.
Sagan bol podľa cyclingnews.com na trati viditeľne nervózny. Nečakaný líder po prvých troch dňoch pretekoch napokon dosiahol čas 32:29 min a skončil na 30. mieste. V celkovom poradí patrí Saganovi pred víkendovými poslednými dvoma etapami 19. pozícia s odstupom 54 sekúnd na Rogersa, z jazdcov Liquigasu je najlepší.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Romandie:
3. etapa (Moudon - Moudon, časovka na 23,4 km): 1. Richie Porte (Austr.) Team Saxo Bank 30:54 min, 2. Alejandro Valverde Belmonte (Šp.) Caisse d'Epargne +26 s, 3. Vladimir Karpec (Rus.) Team Kaťuša +27, 4. Michael Rogers (Austr.) Team HTC - Columbia +28, 5. Denis Meňšov (Rus.) Rabobank +31, 6. Arťom Ovečkin (Rus.) Team Kaťuša +31, ... 30. Peter Sagan (SR) Liquigas +1:35 min

Poradie po 3. etape: 1. Michael Rogers (Austr.) Team HTC - Columbia 9:56:03 h, 2. Alejandro Valverde Belmonte (Šp.) Caisse d'Epargne +2 s, 3. Vladimir Karpec (Rus.) Team Kaťuša +5, 4. Arťom Ovečkin (Rus.) Team Kaťuša +7, 5. Denis Meňšov (Rus.) Rabobank +9, 6. Janez Brajkovič (Slovin.) Radioshack +15, ... 19. Peter Sagan (SR) Liquigas +54.