07. marca 2011

Sagan skončil v 2. etape Paríž - Nice na 5. mieste

Slovenský reprezentant Peter Sagan z tímu Liquigas - Cannondale obsadil 5. miesto v pondelkovej 2. etape tradičných cyklistických pretekov Paríž - Nice. V záverečnom špurte 199 km ...

peter sagan Peter SaganFoto: SITA/AP AMILLY 7. marca (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Peter Sagan z tímu Liquigas - Cannondale obsadil 5. miesto v pondelkovej 2. etape tradičných cyklistických pretekov Paríž - Nice. V záverečnom špurte 199 km dlhej etapy z Montfort l´Amaury do Amilly útočil Sagan na pozície v prvej trojke, ale napokon v tlačenici hlavného poľa tesne neuspel. Napriek tomu si po 4. mieste z nedeľňajšej 1. etapy pripísal ďalší solídny šprintérsky úspech. V celkovom poradí patrí 21-ročnému Slovákovi 13. priečka s odstupom 14 sekúnd za lídrom Thomasom de Gendtom z Belgicka.

V pondelok zvíťazil Novozélanďan Gregory Henderson (5:00:56 h) z tímu Sky pred Austrálčanom Matthewom Gossom a Rusom Denisom Galimžianovom. Pondelková etapa mala rovinatý profil s viacerými únikmi, z ktorých sa však ani jeden výraznejšie neujal. Zaujímavosťou etapy bola situácia, ktorá nastala 39 km pred cieľovou páskou, keď pretekári museli nútene zastaviť pred železničným priecestím a dať prednosť prichádzajúcemu vlaku. Po približne troch minútach sa jazdci opäť pohli smerom k cieľu, pričom dvojici v dovtedajšom úniku Gallopin - Bouet bol ponechaný náskok 50 sekúnd.

Celkovo je po 2. etape na čele pretekov Paríž - Nice už spomenutý Belgičan Thomas De Gendt (Vacansoleil) pred Hendersonom (+4) a Francúzom Jérémym Royom (+7).

Výsledky:
2. etapa (Montfort l’Amaury - Amilly, 199 km): 1. Gregory Henderson (N. Zél.) Sky Procycling 5:00:56 h, 2. Matthew Harley Goss (Aus.) HTC-Highroad, 3. Denis Galimžianov (Rus.) Kaťuša, 4. Heinrich Haussler (Aus.) Garmin-Cérvelo, 5. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 6. Romain Feillu (Fr.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team - všetci v rovnakom čase ako víťaz.

Poradie po 2. etape: 1 Thomas De Gendt (Bel.) Vacansoleil 9:05:48 h, 2. Gregory Henderson (N. Zél.) Sky +4 s, 3. Jérémy Roy (Fr.) Francaise des Jeux +7, ... 13. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +14.