05. decembra 2005

Šaľa obhájila pohárový titul

Staronovými držiteľkami Slovenského pohára v hádzanej včera v Banskej Bystrici stali úradujúce majsterky zo Slovana Duslo Šaľa.

Vo finálovom dueli o miestenku do Pohára víťazov pohárov

v budúcej sezóne obhajkyne trofeje a aktuálne šampiónky zdolali vicemajstra z Iuventy Michalovce 27:26 a Slovenský pohár tak mohli zdvihnúť nad hlavy už rekordný ôsmy raz v klubovej histórii.
Finálový duel bol od úvodných minút veľmi vyrovnaný a obaja súperi sa pozorne strážili. Ani jednému zo sokov sa nedarilo od protihráčok odpútať na viac ako dva góly a prvý polčas sa skončil nerozhodne 13:13. V záverečnej pätnásťminútovke však získala navrch Iuventa a v 22. min už viedla o tri góly (24:21). Zverenkám trénerky Dariny Braunovej sa však podarilo schopiť a aj vyrovnať na 26:26, navyše tri minúty pred koncom hrali presilovku. Početnú výhodu využili na strelenie rozhodujúceho gólu a tesný náskok už až do záverečného klaksónu ubránili. „Oba tímy predviedli duel veľmi dobrej úrovne s mimoriadnou vyrovnanosťou.
S nami to vyzeralo v 52. min už veľmi zle, ale dievčatá si uvedomili, že zápas sa hrá na 60 minút a posledných osem minút po taktickej stránke skvele zvládli a strelili štyri góly. Za celé stretnutie si zaslúži obrovskú pochvalu Fabiánová, no za záver stretnutia ďakujem všetkým hráčkam,“ skonštatovala po stretnutí Braunová.