Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2019

Samosprávy chcú od rezortu školstva financie na príspevok na rekreáciuJaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, archívna snímka.Zdieľať
Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Nitra/Trenčín 14. apríla (TASR) – Samosprávne kraje chcú požiadať Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR o dofinancovanie finančných prostriedkov na príspevok na rekreáciu pre zamestnancov stredných škôl, ktorí majú nárok na príspevok na dovolenku. Zákon, ktorý prikazuje zamestnávateľovi s viac ako 50 zamestnancami poskytnúť im príspevok na rekreáciu na Slovensku, platí od začiatku tohto roka.


Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška tvrdí, že rezort školstva nedal tieto peniaze pre školy do normatívnych príspevkov pre samosprávne kraje. „Požiadame ministerstvo školstva, aby v rámci prenesených kompetencií boli tieto finančné prostriedky dofinancované,“ povedal Baška. Podľa jeho slov len za Trenčiansky samosprávny kraj ide o sumu 427.000 eur, ktoré TSK potrebuje dostať do rozpočtu kraja.

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica tvrdí, že na Slovensku sa prijímajú zákony, ktoré narušujú koncept rozpočtov samosprávnych krajov. „Bude potrebné otvoriť túto tému a baviť sa o problémoch, ktoré súvisia aj s našimi cestami, nedofinancovanými majetkovými záležitosťami,“ povedal Belica. Podľa jeho slov samosprávne kraje prebrali kompetencie alebo niektoré povinnosti, ktoré však neboli štátom uhradené. „Ide najmä o cesty druhej a tretej triedy, ale o projekty, týkajúce sa európskych peňazí. Tých problémov je veľa,“ uzavrel Belica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vystavovatelia ponúknu na veľtrhu práce v Nitre 25.000 miest
<< predchádzajúci článok
Záujem o liečbu patologického hráčstva narástol, tvrdí M. Brošková

Samosprávy chcú od rezortu školstva financie na príspevok na rekreáciu - diskusné fórum čitateľov