Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. novembra 2006

Samsung očakáva silný dopyt po čipoch, mobiloch i LCDJuhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics očakáva v prvom štvrťroku 2007 silný dopyt po svojich počítačových pamäťových čipoch typu DRAM. Ako uviedol viceprezident Samsungu pre ...Zdieľať

SINGAPUR 13. novembra (WEBNOVINY) - Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics očakáva v prvom štvrťroku 2007 silný dopyt po svojich počítačových pamäťových čipoch typu DRAM. Ako uviedol viceprezident Samsungu pre vzťahy s investormi Čchu Wu-Sik, výrobcovia počítačov objednávajú dodávky čipov DRAM najmä na prvý kvartál v súvislosti s očakávaným uvedením nového operačného systému Windows Vista americkej firmy Microsoft na trh. "Výrobcovia počítačov sa chcú pripraviť na príchod systému Vista," uviedol Čchu na konferencii Samsung Tech Forum 2006 v Singapure.

Samsung očakáva aj rast predaja mobilných telefónov. Po tom, čo v treťom kvartáli firma predala rekordných 30,7 mil. kusov mobilov, by sa mal predaj zvýšiť v súčasnom štvrtom kvartáli aj v prvom štvrťroku 2007. Samsung je tretím najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete, po fínskej firme Nokia a americkej Motorole. Rast predaja mobilov od firmy Samsung by mal v budúcom roku prekročiť rast dopytu o 10 % odhadovaný pre odvetvie ako celok. "Očakávame vysoký dopyt najmä na trhoch v Indii a vo východnej Európe," dodal Čchu.

Samsung je najväčším výrobcom pamäťových čipov na svete a zároveň najväčším výrobcom veľkoplošných obrazoviek na báze tekutých kryštálov LCD. Viceprezident vývojového centra firmy Džun H. Souk uviedol, že firma zvažuje vybudovať novú výrobnú linku ôsmej generácie, ktorá zefektívni výrobu. David Steel, marketingový viceprezident divízie digitálnych médií Samsungu ďalej uviedol, že v roku 2007 by sa mal globálny dopyt po LCD televízoroch zvýšiť na 66 mil. kusov z tohtoročných odhadovaných 42 mil. kusov, kým dopyt po plazmových televízoroch by mal vzrásť na 13 mil. kusov z 10 mil. kusov odhadovaných pre rok 2006.

Samsung pôsobí na Slovensku od roku 2002 prostredníctvom firmy Samsung Electronics Slovakia, ktorá v súčasnosti zamestnáva okolo 3 500 pracovníkov. V auguste otvorila Samsung Electronics Slovakia v Galante svoje nové logistické centrum pre strednú a východnú Európu. Minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek nedávno vyhlásil, že Samsung plánuje postaviť v strednej Európe nový závod na výrobu LCD obrazoviek v hodnote 16 mld. Sk. Slovensko má podľa ministra veľkú šancu túto investíciu získať.

SITA, Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Testovaná moderná električka je vhodná aj pre Bratislavu
<< predchádzajúci článok
Jediným krokom vlády proti korupcii sú útoky na Špeciálny súd

Samsung očakáva silný dopyt po čipoch, mobiloch i LCD - diskusné fórum čitateľov