Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. októbra 2017

Samsung predstavil novy tablet pre firemne pouzitie Galaxy Tab Active2.Samsung posúva mobilitu pracovníkov po celom svete na novú úroveň a uvádza na trh tablet Galaxy Tab Active2 so zvýšenou odolnosťou a s optimalizáciou pre firemné použitieZdieľať
Samsung predstavil novy tablet pre firemne pouzitie Galaxy Tab Active2.

Samsung Galaxy Tab Active2 je vybavený najnovšími inovatívnymi funkciami, ponúka dizajn so zvýšenou odolnosťou a prináša zdokonalené funkcie pre použitie vo firmách a konštrukčnú odolnosť potrebnú pre nasadenie v priemyselných prevádzkach.

 

Bratislava, 23. októbra 2017Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový tablet pre firemné použitie Galaxy Tab Active2. Prístroj sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou a ponúka najnovšie inovácie od spoločnosti Samsung, ktoré boli vyvinuté s ohľadom na potreby profesionálov pôsobiacich vo firemnom sektore. Galaxy Tab Active2 pomáha urýchliť digitálnu transformáciu priemyslových odvetví naprieč kľúčovými vertikálami vrátane dopravných, bezpečnostných či výrobných systémov a ponúka širšiu škálu funkcií vrátane integrovaných biometrických prvkov, možnosti rozdeliť obrazovku prístroja na viac okien, podpory elektronického pera S Pen, ktoré umožňujú nasadenie aj v extrémne náročných prostrediach a prispievajú k výraznému zlepšeniu produktivity i flexibility pracovníkov. Na Slovensku sa začne predávať začiatkom decembra a odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 459 €, u verzie s LTE na 499 €.

 

„Samsung Galaxy Tab Active2 bol navrhnutý na základe detailnej spätnej väzby získanej od užívateľov a partnerov, pričom mimoriadny dôraz sme kládli na vytvorenie úplne novej kategórie tabletu určeného pre pracovníkov pôsobiacich vo firmách po celom svete,“ uviedol Suk-Jea Hahn, výkonný viceprezident globálneho B2B tímu pre mobilné technológie spoločnosti Samsung Electronics. „Strategicky sme sa zamerali na vybudovanie širšieho partnerského ekosystému podporujúceho rozšírenie funkcie na základe spolupráce s poprednými hráčmi v odbore, medzi ktorých patria spoločnosti IBM, ECOM Instruments, Gamber Johnson, Ram®Mounts, iKey, Otterbox či Koamtac. Teší nás, že prostredníctvom systému Maximo spoločnosti IBM môžeme na zariadeniach Samsung po prvýkrát ponúknuť špičkové funkcie pre správu aktív, ktoré uľahčia pracovníkom pôsobiacim v teréne ich každodenný život.“

 

Budujeme partnerský ekosystém s poprednými hráčmi v odbore

Tím Samsung Mobile sa rozhodol presadzovať otvorenú spoluprácu s partnermi s cieľom rozšíriť škálu funkcií ponúkaných tabletom Galaxy Tab Active2 užívateľom, ktorá zahŕňa aj možnosť využiť systém Maximo spoločnosti IBM, takže prístroj teraz podporuje aj funkcie pre správu aktív a pracovných procesov. Spojením pokročilých možností správy aktív ponúkaných riešením spoločnosti IBM s ďalšími funkciami podporovanými tabletom, medzi ktoré patria integrácia biometrických prvkov, podpora súčasného zobrazenia viacerých okien na obrazovke prístroja či možnosť využiť pero S Pen, získavajú pracovníci možnosť plniť svoje úlohy pri kontrole i údržbe zariadení omnoho jednoduchšie bez ohľadu na zložitosť prostredí, v ktorých pracujú. 

 

„Vďaka tejto spolupráci ponúkajú IBM Maximo a Samsung Mobile B2B riešenie, ako vyhovieť neustále sa meniacim požiadavkám kladeným vo firemnom prostredí na mobilné zariadenia určené pre priemyselné použitie, a poskytujú pracovníkom v teréne nové nástroje vyvinuté s ohľadom na prostredie, v ktorom pracujú, aj úlohy, ktoré plnia,“ uviedol Sanjay Brahmawar, generálny riaditeľ zodpovedný za platformu Watson IoT Sales spoločnosti IBM. „Užívatelia budú môcť priamo v teréne robiť kľúčové analýzy a činnosti, ako je napríklad aktualizácia pracovných výkazov alebo počítanie inventárnych položiek. To všetko v intuitívnom, užívateľsky prívetivom rozhraní na robustnom a spoľahlivom zariadení.“ 

 

Galaxy Tab Active2 je taktiež vďaka partnerstvu so spoločnosťami Gamber Johnson a Ram®Mounts vybavený profesionálnymi možnosťami montáže do úžitkových vozidiel či vozidiel policajných a iných silových zložiek. Spolupráca s ďalšími partnermi prináša nové funkcie, medzi ktoré patria ochrana pred explóziou pre ropný, plynárenský a farmaceutický priemysel podporovaná spoločnosťou ECOM Instruments, prenosné skenovanie čiarových kódov Koamtac, puzdra Otterbox a odolnej prenosnej klávesnice a klávesnice do vozidiel iKey.

 

Inovácia inšpirovaná zákazníkmi

Samsung Galaxy Tab Active2 má certifikát MIL-STD-810, ktorý zaisťuje, že tablet je dostatočne odolný aj voči zvýšenému tlaku, teplotám, rôznym prostrediam, vibráciám a pádom. Galaxy Tab Active2 ponúka firemným užívateľom funkcie a vlastnosti umožňujúce prácu v náročných podmienkach. Medzi ne patria napríklad ochranný kryt proti otrasom pri páde z výšky až 1,2 m (súčasť predajného balenia), odolnosť voči vlhkosti a prachu triedy IP68 a zdokonalený režim dotykového ovládania v rukaviciach a vo vlhkom prostredí. Tieto funkcie zabezpečujú dlhšiu životnosť v extrémnych podmienkach a jednoduchý dizajn a rozhranie dovoľujú zariadenie držať aj ovládať jednou rukou.

 

Najnovšie inovácie pre pracovníkov v teréne

Najnovší tenký a ľahký tablet Samsung, ktorý bol navrhnutý priamo s ohľadom na pracovnú ergonómiu, má funkcie rozširujúce produktivitu užívateľov, ktorí ich používajú pri práci, vrátane nového pokročilého a obľúbeného pera S Pen pre presné ovládanie, 4 096 úrovní citlivosti na tlak a funkciu Air Command. Pero S Pen je odolné voči vlhkosti a prachu triedy IP68 a je možné ho používať vonku za dažďa aj vo vlhku.

 

Pri používaní vylepšenej prednej 5 MPx kamery alebo zadnej 8 MPx s automatickým zostrovaním budú firemní užívatelia schopní urobiť kvalitnejšie fotografie pre pracovné účely, napr. pri skenovaní preukazov totožnosti alebo pasov. Nový snímač odtlačkov prstov, ktorý ponúka zdokonalené bezpečnostné overovanie totožnosti a funkcia rozpoznávania tváre, je praktickou voľbou pre odomknutie zariadenia pomocou jednej ruky. Vďaka novému gyroskopu a geomagnetickým senzorom môžu pracovníci taktiež využiť rad funkcií z kategórie rozšírenej reality. Rozšírenú realitu je možné pri tablete Galaxy Tab Active2 využiť napríklad pre školenie zamestnancov a zákaznícku podporu. Firmy tak môžu svojich zamestnancov vyškoliť v realistickom prostredí ešte pred tým, než sa príslušný pracovník po prvýkrát dostane do skutočného pracovného prostredia. Tablet je taktiež vybavený funkciou NFC.

 

Zariadenie podporuje siete LTE, jednoducho a prakticky sa dobíja a disponuje účinnými možnosťami správy batérie. Samozrejmosťou je podpora POGO konektoru vďaka ktorému môžete hromadne nabíjať niekoľko tabletov naraz, prípadne ho využiť pre pripojenie voliteľnej klávesnice.

 

Požiadavky na bezpečnosť a riadenie firiem

Samsung Galaxy Tab Active2 firmám ponúka pokročilé bezpečnostné možnosti podporované platformou Knox, ktorá spĺňa parametre obranného priemyslu, a praktické biometrické overenie totožnosti vrátane nového snímača odtlačkov prstov so zabezpečeným overovaním totožnosti a rozpoznávaním tváre pre zabezpečenie prístupu bez použitia rúk.

 

Samsung Galaxy Tab Active2 bude na vybraných trhoch k dispozícii od októbra 2017. Ďalšie informácie o Galaxy Tab Active2 nájdete na http://www.samsungmobilepress.com, http://news.samsung.com/galaxy nebo www.samsung.com/galaxy.

 

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúcich upozornení zmeniť.

 

[Špecifikácie tabletu Samsung Galaxy Tab Active2]

 

 

Samsung Galaxy Tab Active2

DISPLEJ

8,0” WXGA TFT (1280x800)

CHIPSET

Samsung Exynos 7870

1,6 GHz osemjadrový procesor

PODPORA LTE

LTE kat. 6 (300 Mb/s)

PAMÄŤ

3 GB +16 GB

microSD až 256 GB

FOTOAPARÁT

Zadný 8,0 MPx AF + predný 5,0 MPx

PORTY

USB 2.0 typ C, pin Pogo (nabíjanie a dáta pre pripojenie klávesnice)

SENZORY

Akcelerometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor priblíženia, RGB svetelný senzor

BEZDRÔTOVÉ PRIPOJENIE

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 GHz + 5 GHz)
Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, NFC

GPS

GPS + GLONASS

ROZMERY, HMOTNOSŤ

127,6 x 214,7 x 9,9 mm, 415 g (Wi-Fi) / 419 g (LTE)

KAPACITA BATÉRIÍ

4 450 mAh, užívateľsky vymeniteľná

OS/UPGRADE

Android 7.1

Odolnosť

Odolnosť voči vlhkosti a prachu triedy IP68,
Odolnosť voči otrasu pri páde z výšky až 1,2 m so vstavaným ochranným krytom, MIL-STD-810G

Pero

S Pen (certifikácia IP68, 4 096 úrovní citlivosti, Air Command)

Zabezpečenie

Knox 2.8

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Spoločnosť Samsung uviedla 88-palcový ultraveľký televízor QLED Q9 (13. 9. 2017)
 Video: Samsung Galaxy Note8, najnovším prírastkom modelového radu Note, môžete robiť veci skutočne vo veľkom formáte (23. 8. 2017)
 Hlasový asistent Bixby je teraz k dispozícii vo viac než 200 krajinách sveta (22. 8. 2017)
 Samsung predstavil nový prenosný SSD disk T5 - Najnovšiu evolúciu v rýchlom a spoľahlivom ukladaní dát (15. 8. 2017)
 Video: Samsung predstavil nove vlajkove lode Galaxy S8 a Galaxy S8+ pozrite si fotky a ceny (29. 3. 2017)
 Samsung Gear 360 mení spôsob zachytávania a zdieľania (22. 2. 2016)
 Samsung odhalil novú generáciu smartfónov Galaxy S7 a Galaxy S7 edge (21. 2. 2016)
 Nová generácia kovových smartfónov Samsung Galaxy A3 a A5 ponúkne špičkový fotoaparát a funkcie prémiových modelov (28. 1. 2016)
 Samsung GALAXY Xcover 3: partner do práce aj nepohody (13. 5. 2015)
 Video: Samsung GALAXY S6 a GALAXY S6 edge definujú nový štandard v oblasti mobilných zariadení (1. 3. 2015)nasledujúci článok >>
Zomrel hudobník Daisy Berkowitz, spoluzakladateľ kapely Marilyn Manson
<< predchádzajúci článok
Klenot do vašej knižnice: Dokonalý Michelangelo

Samsung predstavil novy tablet pre firemne pouzitie Galaxy Tab Active2. - diskusné fórum čitateľov