Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

29. októbra 2017

VIDEO: Smartfón, ktorý sa otvára ako knihaZatiaľ čo skladacie smartfóny nie sú úplná novinka, žiadna firma ešte nepriniesla ucelenú koncepciu takéhoto typu mobilu.Zdieľať
Počuli ste už o smartfóne, ktorý sa otvára ako kniha?

S modelom čínskej firmy ZTE Axon M sa to všetko zmení. Tento skladací smartfón, ktorý sa otvára ako obrázková kniha, vyčnieva z davu. Je vybavený dvoma vyše 5 palcovými dotykovými obrazovkami s plným vysokým rozlíšením, ktoré sú navzájom prepojené. Po otvorení sa zväčší obrazová plocha na takmer 7 palcov. Pritom šírka smartfónu je do 12 milimetrov.


Poháňa ho štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 821, má 4 gigabajty operačnej pamäte a 64-gigabajtové úložisko. Snímanie zabezpečuje 12-megapixelový fotoaparát, mobil má snímač odtlačkov prstov, rozhranie USB-C a kompletnú sadu senzorov.

Oveľa väčšia spojená obrazovka môže byť ideálna pre prehliadanie webu alebo používanie sociálnych médií. Najväčší prínos zdvojenej obrazovky je pri písaní horizontálne; klávesnica zaplní väčšinu spodnej obrazovky a zobrazí celú obrazovku s textom. Po zložení slúži sekundárny displej ako zadná časť telefónu.Potom je možné využívať Axon M ako bežný telefón s jedným displejom. Pri tomto režime sa druhá obrazovka vypne, aby sa zachovala životnosť batérie. Obe obrazovky môžu byť zapnuté nezávisle od seba, čo je skvelé pre multitasking.

V tomto roku predstavili veľa zaujímavých smartfónov. Axon M je však unikátne zariadenie a má šancu určiť trend nielen v tomto, ale aj v nasledujúcich rokoch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Milujete dokonalé hotelové postele? Takto si ich vyčarujete aj doma
<< predchádzajúci článok
Vydražili Einsteinovu teóriu šťastia

VIDEO: Smartfón, ktorý sa otvára ako kniha - diskusné fórum čitateľov