Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. júna 2022

Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovaťZápadné sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajine majú podľa amerického ministra zahraničia „vážny ...Zdieľať
russia_ukraine_31455 5538c84d968140a4bc4f1dbe761108bb 676x380 26.6.2022 (Webnoviny.sk) - Západné sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajine majú podľa amerického ministra zahraničia „vážny vplyv“.


Antony Blinken pre televíziu CNN na samite skupiny siedmich popredných ekonomík sveta G7 v Nemecku povedal, že aj keď Rusko „získava príjmy z ropy s vyššími cenami, nemôže ich minúť pre vývozné kontroly“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko nedokáže získať to, čo potrebuje na modernizáciu svojho obranného sektora, technológií a energetického prieskumu, pokračoval minister s tým, že to znamená, že „časom každá z týchto oblastí upadne“.

Spomenul tiež prognózy, podľa ktorých sa ruská ekonomika v budúcom roku zníži až o 15 %.

G7 a NATObudú naďalej spoločne robiť všetko, čo je v našich silách, aby zabezpečili, že Ukrajinci budú mať vo svojich rukách to, čo potrebujú na odrazenie ruskej agresie,“ dodal.Zdroj: Webnoviny.sk - Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Vysokých Tatrách po páde z vrchu zahynula turistka z Poľska
<< predchádzajúci článok
V Nórsku si pripomenuli obete streľby pred gej barom, prítomná bola aj korunná princezná