20. augusta 2007

Santos už nie je trénerom Benficy

Portugalský prvoligový futbalový klub Benfica Lisabon už po dvoch súťažných zápasoch aktuálnej sezóny odvolal v pondelok trénera Fernanda Santosa. Dôvodom bola nespokojnosť s výkonmi mužstva ...

LISABON 20. augusta (WEBNOVINY) - Portugalský prvoligový futbalový klub Benfica Lisabon už po dvoch súťažných zápasoch aktuálnej sezóny odvolal v pondelok trénera Fernanda Santosa. Dôvodom bola nespokojnosť s výkonmi mužstva nielen v novom ročníku, ale aj v príprave, pričom kritikou nešetrili ani fanúšikovia. "Orli" v úvodnom kole najvyššej domácej súťaže len remizovali v Leixoes (1:1) a v 3. predkole Ligy majstrov vyhrali pred vlastným publikom nad FC Kodaň iba 2:1. Nástupcom Santosa, ktorý mal ešte rok platný kontrakt, by mal byť španielsky kormidelník Jose Antonio Camacho. Pod jeho vedením vyhrala Benfica Portugalský pohár a skončila druhá v lige. Camacho opustil tím zo Štadióna svetla po sezóne 2003/2004.