Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. augusta 2010

Sarkozy koná rasisticky, tvrdí Schwarzenberg...Zdieľať
karel schwarzenberg Českému ministrovi zahraničných vecí K. Schwarzenbergovi sa nepáči konanie francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, ktorý vykázal Rómov zo svojej krajiny.

Ilustračné foto SITA/Michal Burza
PRAHA 28. augusta (WEBNOVINY) - Ako rasistické označil český minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg (TOP 09) konanie francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, ktorý sa rozhodol vykázať zo svojej krajiny Rómov. Šéf českej diplomacie sa tak vyjadril pre sobotné vydanie Lidových novín. "To, ako prezident Sarkozy vyhosťuje rumunských občanov, je proti duchu a stanovám Európskej únie. Mierne povedané, keď sa na to pozeráte, nedá sa ubrániť podozreniu, že v tom hrajú rolu aj rasistické pohľady," povedal Schwarzenberg.

Deportácia Rómov späť do ich vlasti je dôsledkom júlového rozhodnutia francúzskej vlády zlikvidovať tri stovky nepovolených táborov, ktoré sa na území krajiny nachádzajú a ktoré Sarkozy považuje za semenište kriminality. Späť do Rumunska a Bulharska sa tak musí vrátiť asi sedem stoviek nelegálnych prisťahovalcov. Prví Rómovia odleteli už 19. augusta.

SITA/MEDIAFAX

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Crkoňu na primátora Púchova podporujú 3 strany
<< predchádzajúci článok
Muž a žena zomreli po streľbe v rodinnom dome