12. mája 2014

Šatan zveľadil strelecký rekord, gól na výhru nestačil

Na snímke radosť kapitána Slovenska Miroslava Šatana po treťom góle v zápase Slovensko - Francúzsko na MS 2014 v hokeji v A-skupine v Arene Čižovka v Minsku v pondelok 12. mája 2014. Foto: TASR/ Pavel Neubauer
Minsk 12. mája (TASR) - Gól Miroslava Šatana na 3:1 v 37. minúte pondelkového duelu proti Francúzsku posilnil šance slovenských hokejistov na víťazstvo. Padol totiž v čase, keď začali hráči s dvojkrížom na hrudi kopiť chyby a vyrovnanie viselo na vlásku. Ani tento luxusný stav ale nedokázali udržať a po prehre 3:5 sa ich šance na postup do štvrťfinále MS výrazne znížili.

Šatan sa presadil v presilovke, keď po krížnej prihrávke od Michela Miklíka strelou z prvej prekonal brankára Cristobala Hueta. Bol to už jeho 86. gól v slovenskej reprezentácii. Vďaka nemu opäť zlepšil svoj strelecký rekord v národnom mužstve. Rekord Jozefa Golonku v počte reprezentačných gólov (82) prekonal už v aprílovom prípravnom zápase v Grenobli proti Francúzom, v ktorom Slováci vyhrali 3:1.

Radosť z presného zásahu u "Tichého zabijaka" ale prekryla nepríjemná prehra. "Opäť sme doplatili na zbytočné vylúčenia, Francúzi to v tretej tretine využili a dokázali vyrovnať. 'Momentum' sa vtedy úplne prevrátil na stranu súpera. My sme začali byť nervózni a už to nešlo. Znovu nás body stála veľmi zlá tretia tretina," konštatoval pre RTVS kapitán slovenského tímu.

Prehra výrazne nahlodala slovenské plány na prienik medzi najlepšiu osmičku. Podľa Šatana ale mužstvo ešte nehádže flintu do žita. "Turnaj sa ešte nekončí. Vidíme, že sa na majstrovstvách sveta dejú prekvapenia na úkor favoritov a môže sa stať hocičo. My máme mladé mužstvo, musíme sa z toho poučiť a pripraviť sa na ďalší zápas s Nórskom," dodal 39-ročný krídelník.

Rusi naďalej stopercentní, USA sfúkli 6:1