12. mája 2014

Slovenskí hokejisti neuspeli ani vo svojom treťom zápase na tohtoročných majstrovstvách sveta v Minsku. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka v pondelok prehrali s Francúzskom 3:5 a to aj napriek ...

pondelnajsie zapasy na ms MINSK 12. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti neuspeli ani vo svojom treťom zápase na tohtoročných majstrovstvách sveta v Minsku.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka v pondelok prehrali s Francúzskom 3:5 a to aj napriek tomu, že v priebehu stretnutia vyhrávali 2:0 aj 3:1. Reprezentanti "galského kohúta" otočili výsledok v záverečnej desaťminútovke, v ktorej strelili štyri góly.

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

V druhom súboji A-skupiny takmer premrhali náskok aj Kanaďania, ktorí po nevydarenom vstupe do zápasu proti Čechom už do konca vstupnej desaťminútovky vyrovnali a v 24. minúte išli do vedenia.

Duel sa zdanlivo definitívne zlomil pred koncom druhej tretiny, keď zámorské mužstvo v rozpätí 17 sekúnd dosiahlo dva presilovkové góly za stavu 2:1. Vyhnalo tým z bránky Jakuba Kovářa, ktorého nahradil Alexander Salák.

V tretej tretine Česi enormne zabrali a viackrát mali na hokejkách vyrovnanie, ale v úplnej koncovke doplatili na vylúčenia.

Obrazom: Zápas Slovensko - Francúzsko

Hokejisti Ruska majú aj po svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine plný počet bodov, v pondelok deklasovali Američanov 6:1. Naopak bez bodu sú vicemajstri zo Švajčiarska, ktorí prehrali s domácou reprezentáciou tesne 3:4 a sú na poslednom mieste tabuľky.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS v hokeji