18. júla 2015

Schmiedlová postúpila do finále a bude slovenskou jednotkou

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, archíve foto

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, archíve foto Foto: TASR/AP
Bukurešť 18. júla (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa tretíkrát v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA a v pondelok bude prvýkrát národnou jednotkou. V semifinále si ako nasadená sedmička poradila so Slovinkou Polooou Hercogovou v dvoch setoch 6:4, 6:3. V nedeľu bude mať šancu získať druhý titul na WTA Tour, z premiérového sa tešila v apríli na harde v poľských Katoviciach.

Jej súperkou bude najvyššie nasadená Talianka Sara Erraniová, s ktorou vo februári prehrala vo finále na antuke v brazílskom Riu de Janeiro. Schmiedlová v pondelok vystrieda na poste slovenskej jednotky Magdalénu Rybárikovú, ktorá sa stala rebríčkovo najvyššie postavenou Slovenkou iba pred necelým týždňom po skončení zápolení vo Wimbledone. V rumunskej metropole má už istú prémiu 21.400 dolárov pred zdanením a 180 bodov do svetového rebríčka WTA.

Schmiedlová začala duel proti Hercogovej nervózne, kopila nevynútené chyby a po dvoch stratách podania prehrávala 1:4. V ďalších minútach však začala predvádzať agresívnu hru, dominovala v dlhých výmenách od základnej čiary a vďaka zisku piatich gemov v rade vyhrala prvý set 6:4. V druhom dejstve po brejku vo štvrtom geme odskočila súperke na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila pri vlastnom servise v poradí druhý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Hercogoovu na 2:0, v marci ju zdolala hladko v dvoch setoch na harde v Miami.