16. júna 2011

Schumacher najväčšou ikonou v histórii nemeckého športu

Napriek prenikavému úspechu Dirka Nowitzkého v basketbalovej NBA väčšina jeho krajanov stále považuje za najväčšiu postavu nemeckého športu všetkých čias sedemnásobného majstra sveta ...

michael schumacher Foto: SITA/APBERLÍN 16. júna (WEBNOVINY) - Napriek prenikavému úspechu Dirka Nowitzkého v basketbalovej NBA väčšina jeho krajanov stále považuje za najväčšiu postavu nemeckého športu všetkých čias sedemnásobného majstra sveta formuly 1 Michaela Schumachera.

O víťazstvo v ankete čitateľov denníka Bild neobrali "Schumiho" ani rozpaky z jeho nevydareného návratu na okruhy. Hlasujúci mali na výber 50 kandidátov. Zúčastnilo sa vyše 56-tisíc čitateľov, viac ako 28 percent z nich postavilo na piedestál Schumachera.

Na druhom mieste skončil futbalový majster sveta ako hráč aj ako tréner Franz Beckenbauer (13 percent), úradujúci šampión NBA s Dallasom a najužitočnejší hráč nedávno skončenej finálovej série play-off NBA proti Miami Nowitzki obsadil s 12,4 percentami až tretiu priečku. Desiaty bol obhajca titulu majstra sveta formuly 1 Sebastian Vettel (1,8 percenta).