Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. apríla 2010

SDKÚ-DS má pre vysoké školy štyri riešeniaSlovenské vysoké školstvo potrebuje zvýšiť kvalitu. Podľa SDKÚ-DS je dôkazom ich tohtoročný rozpočet. Výkonová dotácia určená na platy a ...Zdieľať
sdku miroslav beblavy Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) - Slovenské vysoké školstvo potrebuje zvýšiť kvalitu. Podľa SDKÚ-DS je dôkazom ich tohtoročný rozpočet. Výkonová dotácia určená na platy a prevádzku školy stúpla tým školám, ktoré nie sú na prvých miestach žiadneho rebríčka kvality. Naopak, najkvalitnejšie vysoké školy nedostávajú adekvátnu dotáciu, príspevky im stagnujú alebo klesajú. Toto sa prejavuje aj v oblasti publikovania v zahraničí. Napríklad Univerzita Komenského v Bratislave mala vlani v zahraničí 520 publikácií, ale jej rozpočet celkovo poklesol. Naopak, rozpočet Ekonomickej univerzity v Bratislave vzrástol o desať percent, aj keď za hranicami vydala tri publikácie.

SDKÚ-DS preto vo svojom programe navrhuje štyri riešenia - hodnotiť vysoké školy podľa skutočnej kvality, podľa medzinárodných kritérií, celkovo zlepšiť ich financovanie a tiež vytvoriť osobitný podporný program pre školy, ktoré majú šancu dostať sa medzi najkvalitnejšie na svete. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil kandidát na poslanca za SDKÚ-DS Miroslav Beblavý.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kaštieli v Radoli vystavujú vedecké hračky
<< predchádzajúci článok
Len daňovníci bez nedoplatku môžu dať 2 % z dane