02. októbra 2006

Šebo venoval nedeľňajší gól za Rangers Galisovi

Slovenský futbalový reprezentant Filip Šebo sa stal hrdinom nedeľňajšieho zápasu 9. kola škótskej najvyššej súťaže Glasgow Rangers - FC Aberdeen (1:0). Dvadsaťdvaročný útočník sa ...

BRATISLAVA/GLASGOW 2. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant Filip Šebo sa stal hrdinom nedeľňajšieho zápasu 9. kola škótskej najvyššej súťaže Glasgow Rangers - FC Aberdeen (1:0). Dvadsaťdvaročný útočník sa postaral o jediný gól stretnutia, keď v 88. minúte prekonal hosťujúceho brankára Langfielda. Slovenský kanonier strelil po svojom letnom prestupe z rakúskej Austrie Viedeň svoj druhý ligový gól za Glasgow Rangers a za nadšenia 50 488 divákov vôbec premiérový na domácej pôde v Ibrox Parku (ten úplne prvý v škótskej lige dal v 7. kole na ihrisku Hibernianu /1:2/, pozn). Šebo pritom prišiel na trávnik v nedeľňajšom dueli "iba" v 77. min, za dôveru francúzskeho trénera "jazdcov" Le Guena sa však odvďačil už po jedenástich minútach pobytu na trávniku víťazným gólom. Svojím úspešným zásahom tak dal Filip Šebo reprezentačnému trénerovi Slovenska Dušanovi Galisovi najlepšiu odpoveď na svoje "nenominovanie" do A-tímu SR na blížiaci sa kvalifikačný dvojzápas ME 2008 proti Walesu (7. októbra o 15.00 SELČ v Cardiffe) a Nemecku (11. októbra o 20.45 SELČ na bratislavskom Tehelnom poli).

Dravý slovenský útočník, ktorý vo svojich doterajších troch zápasoch za národný tím SR strelil 5 gólov,

sa chcel ku svojej absencii v reprezentačnom mužstve na spomenuté kvalifikačné duely ME vyjadriť až o pár dní, prostredníctvom svojho mediálneho manažéra Michala Matejoviča sa však na svojej oficiálnej stránke www.filipsebo.com vyjadril už v nedeľu večer: "Môj najdôležitejší gól v drese Rangers venujem Galisovi. Chlapcom prajem v kvalifikačnom dvojzápase veľa šťastia a verím, že sa čoskoro uvidíme." Podľa informácie M. Matejoviča je možné, že Šebo v priebehu týždňa k tejto téme ešte niečo dodá.