Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. januára 2006

Šéf Rádia Expres Václav Mika povedie MarkízuOd začiatku februára sa vymení vedenie televízie Markíza.Zdieľať
BRATISLAVA (WN/SITA) - Funkciu generálneho riaditeľa, ktorú zastáva Vladimír Repčík začne 1. februára vykonávať súčasný šéf Rádia Expres Václav Mika. Ako agentúru SITA informovala riaditeľka CME zodpovedná za komunikáciu s médiami Romana Tomasová, menovanie Václava Miku za generálneho riaditeľa TV Markíza dnes oznámila spoločnosť Central European Media Enterprises. CME ďalej oznámila, že Radka Doehring sa zároveň stala zástupkyňou generálneho riaditeľa TV Markíza. Radka Doehring, ktorá pracuje pre TV Markíza už takmer sedem rokov ako finančná riaditeľka, bude túto svoju funkciu zastávať aj naďalej.

Václav Mika je podľa generálneho riaditeľa CME Michaela Garina skúsený riadiaci pracovník v oblasti médií. „Sme presvedčení, že pod jeho vedením sa nám bude aj naďalej dariť upevňovať pozíciu Markízy ako lídra medzi slovenskými televíznymi stanicami," konštatoval Garin. Garin zároveň poďakoval Vladimírovi Repčíkovi za jeho prácu pre TV Markíza a zaželal mu veľa úspechov v jeho budúcej kariére. Ako pre agentúru SITA povedal Vladimír Repčík, oceňuje korektnosť personálnych zmien v TV Markíza. Repčík zatiaľ považuje za predčasné hovoriť o tom, kde bude pracovne pôsobiť, oblasť médií je mu však blízka.

Ako agentúru SITA informovala asistentka vysielania Rádia Expres Lucia Papanová, po odchode Miku z Rádia Expres na jeho miesto s platnosťou od 1. februára nastúpi súčasná obchodná riaditeľka rádia Eva Babitzová. Babitzová pôsobila v Rádiu Expres ako obchodná riaditeľka od začiatku jeho vysielania v roku 2000. Babitzová sa chce po svojom nástupe sústrediť najmä na udržanie vedúcej pozície rádia na trhu

Václav Mika (1963) pôsobil doteraz ako generálny riaditeľ Rádia Expres. V roku 2004 sa stal predsedom Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc, ktorá zastupuje záujmy všetkých prevádzkovateľov rozhlasového a televízneho vysielania. V rokoch 1998 až 1999 bol podpredsedom Rady STV a v rokoch 1994 až 1998 riadil Prvú slovenskú mediálnu agentúru. V rokoch 1986 až 1994 zastával rôzne riadiace funkcie v STV. Externe pôsobil aj na Fakulte produkcie VŠMU. Václav Mika je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. V roku 1994 získal certifikát z manažmentu (Professional Certificate in Management) na Open University.

Radka Doehring začala pre CME pracovať v roku 1996. Posledných sedem rokov bola konateľkou a finančnou riaditeľkou TV Markíza. Predtým pracovala ako manažérka na oddelení finančného výkazníctva a analýz v Londýne, kde bola zodpovedná za finančné plánovanie v rámci skupiny CME. V CME pôsobila ako regionálna finančná manažérka zodpovedná za dohľad nad finančným hospodárením v Nemecku, Slovenskej republike, Rumunsku a Českej republike. Pred pôsobením v CME pracovala pre firmu Arthur Andersen v Kansas City a v Prahe, ako aj pre Medzinárodný obchodný inštitút v Manhattane v štáte Kansas. Radka Doehring je absolventkou Kansaskej štátnej univerzity (Kansas State University). Má certifikát audítora a v roku 2005 získala titul MBA na Open University v Londýne.

Eva Babitzová (1966) je absolventkou fyzikálnej elektroniky a optiky na Matematicko – fyzikálnej fakulte UK v Bratislave. Do roku 1992 pracovala ako redaktorka v Slovenskom rozhlase, v roku 1992 sa stala riaditeľkou Charlie centra. Zároveň pracovala externe v rádiu Rock FM, neskôr v Rádiu Twist. V rokoch 1993 až 1995 bola marketingovou manažérkou denníka SME. V rokoch 1997 až 2000 pracovala ako reportérka týždenníka Trend zodpovedná za oblasť médií a reklamy, zároveň pôsobila ako výkonná riaditeľka Rady pre reklamu a členka európskeho boardu EASA. Od roku 2000 pracuje v Rádiu Expres. Od roku 2004 je členkou Arbitrážnej Komisie Rady pre reklamu. Je členkou predstavenstva spoločnosti D.Expres, a. s. a riaditeľkou Expres Media, s. r. o.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Repčík: Markíza bude iná (23. 11. 2005)
 Markíza zhasne na 10 minút (9. 11. 2005)
 Medzi nami: mladý Gogál s otcom sotva prehovorí (7. 11. 2005)
 Markízu ovládli Američania (2. 11. 2005)nasledujúci článok >>
Motoristov v Trnave čakajú dopravné obmedzenia
<< predchádzajúci článok
Seniori si doprajú sex častejšie než pred 30 rokmi