Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. januára 2006

V Christie's budú dražiť Washingtonov obrazObraz Georgea Washingtona, ktorý namaľoval Charles Willson Peale, by sa mal na sobotňajšej aukcii v aukčnom dome Christie's predať za približne 10 až 15 miliónov dolárov. Obraz s podpisom z roku ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. januára (WN/SITA/AP) - Obraz Georgea Washingtona, ktorý namaľoval Charles Willson Peale, by sa mal na sobotňajšej aukcii v aukčnom dome Christie's predať za približne 10 až 15 miliónov dolárov. Obraz s podpisom z roku 1779 je jedným z ôsmich Pealových obrazov Washingtona v životnej veľkosti. Zatiaľ najvyššiu sumu - 8,1 milióna dolárov, za obraz zaplatil kupec v novembri v aukčnom dome Sotheby's za Washingtonov portrét od Gilberta Stuarta.

Pealov obraz je súčasťou predaja amerického nábytku a dekoratívneho umenia zo zbierky Natalie Knowlton Blair, ktorá zomrela v roku 1951. Washingtonova podobizeň je vysoká 2,4 metra a na plátne je zobrazený ako veliteľ kontinentálnej armády. Maliar obraz po zhotovení poslal do Španielska, kde ho v roku 1919 kúpila Blair spolu s manželom.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posádka ISS podstúpila riskantný výstup do vesmíru
<< predchádzajúci článok
Motoristov v Trnave čakajú dopravné obmedzenia