Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2013

Šéf školstva sa nebojí položiť hlavu na klát, chválil FicoMinister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD) má plnú podporu vlády aj po tom, ako predložil do parlamentu správu o stave školstva. "Prvýkrát je tu minister školstva, ktorý sa ...Zdieľať
dusan caplovic BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Minister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD) má plnú podporu vlády aj po tom, ako predložil do parlamentu správu o stave školstva.


"Prvýkrát je tu minister školstva, ktorý sa nebojí položiť hlavu na klát, ktorý prvýkrát pomenoval veci tak, ako ich nikto nepomenoval v školstve a ktorý je prvýkrát pripravený viesť veľmi široký dialóg so zainteresovanými ľuďmi," povedal premiér Robert Fico v diskusnej relácii RTVS - Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy.

Čaplovičová správa je podľa Fica vynikajúci materiál na začiatok, aby sa o tom hovorilo. Fico verí, že z diskusie vzídu závery, ktoré budú kompromisom a sociálnym zmierom.

Najprv však musia zistiť napríklad reakciu miest a obcí na prípadné rušenie škôl a možno dôjdu k záveru, že sa rušiť nebudú. Diskusiu pripúšťa aj o počte učiteľov, keďže odborári stále tlačia na zvyšovanie platov v školstve.


Robert Kaliňák má i naďalej premiérovu dôveru

V prípade kauzy okolo Regionálnej Obstarávacej Agentúry z Horných Plachtiniec je pre Fica podstatné, že nebolo minuté ani jedno euro.

"Akonáhle sa objavili nejaké pochybnosti, že by to nemuselo byť dobré,... minister Kaliňák okamžite všetko zrušil a tým to pre mňa jednoducho skončilo," dodal Fico.

Podľa jeho slov je dnes už toľko kontrolných mechanizmov, že ťažko môže niekto len tak urobiť nejakú černotu. Dôveru premiéra má aj minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

"Zvládol proces prijímania nového zákona o verejnom obstarávaní tak, že za túto novelu hlasovali aj opoziční poslanci," dodal Fico. Kaliňák má podľa neho ťažký rezort, ktorý má na starosti aj reformu verejnej správy ESO.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Spišskom hrade otvoria v nedeľu hradné brány
<< predchádzajúci článok
Mladý motorkár skončil v nemocnici, ratoval ho vrtuľník

Šéf školstva sa nebojí položiť hlavu na klát, chválil Fico - diskusné fórum čitateľov