Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2023

Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení, súčasná riaditeľka odchádza do USASekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení. Súčasná riaditeľka sekcie Anna Sámelová požiadala RTVS o neplatené ...Zdieľať
clipboard01 676x363 7.12.2023 (SITA.sk) - Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení. Súčasná riaditeľka sekcie Anna Sámelová požiadala RTVS o neplatené voľno v súvislosti s jej odchodom na osemmesačný študijný pobyt v USA. Na jej miesto od 2. januára 2024 nastupuje Mária Hlucháňová, ktorá bude poverená riadením Sekcie spravodajstva a publicistiky.

Vedenie spravodajstva RTVS


S Annou Sámelovou som spolupracoval niekoľko rokov a považujem ju za jednu z najvýraznejších osobností našej žurnalistiky. Teší ma, že svoje skúsenosti bude môcť ďalej rozvíjať aj vďaka študijnému pobytu v zahraničí. Chcel by som sa jej poďakovať, že bola prínosom pre Sekciu spravodajstva a publicistiky,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Rozvoj televízneho a rozhlasového spravodajstva


Mária Hlucháňová pôsobila vo vedení spravodajstva RTVS a v poslednom období sa venovala predovšetkým spravodajskej programovej službe RTVS :24 ako projektový manažér.

Spolu s ňou od 2. januára 2024 nastupuje na post vedúcej odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Viera Krúpová, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti médií, predovšetkým spravodajstva, a po niekoľkých rokoch sa vracia do RTVS.

Obidve dámy považujem za veľké profesionálky a verím, že budú pokračovať v nastúpenom trende a v ďalšom rozvoji televízneho a rozhlasového spravodajstva RTVS,“ uviedol Machaj.


Zdroj: SITA.sk - Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení, súčasná riaditeľka odchádza do USA © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Korčok už vyzbieral 250-tisíc eur na kampaň, je v polovici zákonného limitu
<< predchádzajúci článok
Muž zakopal mŕtvu matku v pivnici a ďalej za ňu poberal dôchodok