03. marca 2014

Sekera skóroval po skvelom sóle, Višnovský asistoval

Andrej Sekera kontroluje puk pred útočníkom Anaheimu Danielom Winnikom.

Andrej Sekera kontroluje puk pred útočníkom Anaheimu Danielom Winnikom. Foto: TASR/AP
New York 3. marca (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v ôsmich zápasoch zámorskej NHL v noci na pondelok. Obranca Caroliny Andrej Sekera strelil už svoj 11. gól v ročníku, no ani ten neodvrátil prehru "hurikánov" 3:5 na ľade Anaheimu. Sekera sa presadil v 36. minúte za stavu 5:0 pre Ducks po skvelej individuálnej akcii, keď pri mantineli pretlačil Patricka Maroona, natlačil sa pred domácu bránku a našiel skulinku v postoji brankára Frederika Andersena. Ďalší slovenský zadák Ľubomír Višňovský si pripísal štvrtú asistenciu v sezóne, ale jeho NY Islanders neudržali náskok 3:1 a prehrali s Floridou rovnako 3:5.

Víťazný obrat predviedli hráči Philadelphie na ľade Washingtonu. V predĺžení sa o víťazstvo Flyers 5:4 postaral Vincent Lecavalier. Slovenský obranca v službách "letcov" Andrej Meszároš odohral viac ako 20 minút a pripísal si až tri mínusové body. Capitals viedli po dvoch tretinách už 4:2, v záverečnom dejstve však dovolili hosťom vyrovnať hru aj skóre a stretnutie poslal do predĺženia 65 sekúnd pred sirénou kapitán Flyers Claude Giroux. V ňom rozhodol ľahkou strelou zápästím v 63. minúte Lecavalier.

Sériu prehier na nulu stopli hráči St. Louis, ktorí otočili duel vo Phoenixe z 0:2 na víťazných 4:2. Brankár Ryan Miller, ktorý prišiel do tímu Blues v rámci výmeny za slovenského gólmana Jaroslava Haláka, zastavil pri svojom debute v drese "bluesmanov" 23 striel.