08. apríla 2008

Semifinále SP - Žilina - Artmedia

odvetný duel je na programe v stredu 23. apríla o 16.00 h v Bratislave Gól: 10. Čišovský, ŽK: 23. Jež - 41. Guédé, 44. Urbánek, rozhodovali: Šipoš - Slyško, Balko, 2702 ...

MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1 (0:1) - odvetný duel je na programe v stredu 23. apríla o 16.00 h v Bratislave Gól: 10. Čišovský, ŽK: 23. Jež - 41. Guédé, 44. Urbánek, rozhodovali: Šipoš - Slyško, Balko, 2702 divákov Zostavy:Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Pečalka (64. Devátý), V. Vidič, Tesák - Štrba - Breška, M. Ďurica (46. Lietava), Jež, Vladavič - Štyvar (79. Porázik) Artmedia: Kamenár - Čišovský, Saláta, Dosoudil (90.+ P. Farkaš), Burák - Czinege (46. Obžera), Guédé, J. Kozák, Urbánek, Piroska - Halenár (30. Oravec) Žilinčania sa nepoučili zo sobotného ligového zápasu a opäť nenašli recept na disciplinovanú obrannú hru Petržalky. Scenár z ligového stretnutia sa opakoval, hostia otvorili skóre v 10. min, keď Kozák kopal priamy kop z 25 metrov, v pokutovom území Dosoudil prihral hlavičkou Čišovskému, ktorý pohodlne skóroval do odkrytej bránky. Od tejto chvíle sa Artmedia sústredila na pozornú obranu a včas dokázala narúšať kombinačné akcie Žiliny. Na konci prvej dvadsaťminútovky potiahol po pravej strane Breška, na jeho center doskakovali Ďurica i Štyvar, ale loptu mal ako prvý v rukách brankár hostí Kamenár. O 5 minút poslal ďalší nebezpečný center z pravej strany Vladavič, hlavičkovať chcel Štyvar, nedosiahol však na loptu a následne ju odkopol stopér hostí Saláta. Ani do konca prvej polovice hry sa domáci nedokázali presadiť v hlavičkových súbojoch v šestnástke Artmedie. Ako sa rozohrávajú štandardné situácie, ukázali hostia Žilinčanom v 36. min, keď Kozák poslal prudký center, pred bránkou ho usmernil Oravec, Guédé však hlavičkoval iba nad. Po zmene strán začali ofenzívne Žilinčania, strely Ježa a Brešku však skončili vo vale obrancov hostí. V 54. min pohrozila Artmedia, po pravej strane potiahol Obžera, odcentroval na Urbánka, toho však vytesnili Pečalka s Kuciakom. Po ďalších bezradných pokusoch Žiliny vycítili hostia príležitosť zvýšiť pohárové skóre, Piroska potiahol v 63. min, prihral pred bránu Oravcovi, ale ten trafil len žilinského brankára. O dve minúty podnikli rýchly protiútok domáci, po osi Devátý, Breška prešla lopta ku Vladavičovi, ale obrana hostí sa včas stihla sformovať. Festival nepremenených šancí Žiliny pokračoval aj v ďalších minútach. Do konca sa však domácim skórovať nepodarilo. Pred pohárovou odvetou 23. apríla o 16.00 za Starým bratislavským mostom si tak výhodnejšiu pozíciu na postup pripravilo mužstvo Artmedie. SITA