Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

23. októbra 2017

Seniori v Michalovciach si opäť vyskúšali prácu s hlinouIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Remias
 
Michalovce 23. októbra (TASR) - Seniori dvoch denných centier v Michalovciach sa v pondelok zoznamovali s výrobou keramiky v rámci tvorivých dielní, ktoré po roku opäť pripravilo občianske združenie (OZ) Annogallery. Na programe bola okrem iného aj práca na hrnčiarskom kruhu.


Občianske združenie pripravilo keramické workshopy v mesiacoch september až november na viacerých miestach východného Slovenska. "Ide už o ôsmy ročník, do ktorého sa zapojilo päť zariadení Prešovského a Košického kraja. Okrem Michaloviec ide o denné centrá v Bajanoch, Sobranciach a Smižanoch," informovala o tom riaditeľka OZ Katarína Smiková.

Tvorivé stretnutia prebiehajú za účasti lektora – keramikára. S každou skupinou sa stretne vždy dvakrát. Najskôr seniori modelujú z mäkkej hliny rôzne výrobky, ktoré potom zdobia a glazujú. Tie potom putujú do keramickej pece, aby mohli slúžiť nielen ako ozdoba, ale napríklad poháre aj na bežné používanie.

Svoje hotové výrobky si v pondelok pozrelo takmer 35 seniorov. Podľa lektora Petra Smika vznikli pod ich šikovnými rukami zaujímavé keramické výtvory, ako sú misy, svietniky či rôzne figúry. Organizátori totiž prispôsobili práce tak, aby všetky výrobné techniky boli zvládnuteľné a aby účastníkov motivovali k ďalším aktivitám.

Stretnutia realizuje združenie v rámci projektu "Tvorivé dielne s hlinou pre seniorov 8" s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a jeho poslaním je sprístupnenie a rozvíjanie kultúrnych aktivít seniorov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KISKA: SR nie je sociálny štát, nechcem,aby boli mnohí na konci záujmu
<< predchádzajúci článok
V Tvrdošovciach horel rodinný dom, hasiči zasahovali vyše dvoch hodín

Seniori v Michalovciach si opäť vyskúšali prácu s hlinou - diskusné fórum čitateľov