Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

25. októbra 2023

Sériový vrah alebo agentka FBI. Kto z nich bude korisť?„Začneme najnovším prípadom, ktorý sa stal predminulú noc vo Phoenixe,“ ozval sa Buxton. „Uprostred noci bola vyvraždená celá rodina v ich dome.“ Nadýchol sa. „Matka, otec a ich novorodená dcéra.“Zdieľať
Sériový vrah alebo agentka FBI. Kto z nich bude korisť?

Na monitore sa objavila fotografia. Nina sa dívala na rozsiahle sídlo v stredomorskom štýle, ktoré trónilo uprostred žiarivo zeleného trávnika, obklopené majestátnymi palmami. Potom sa ukázala druhá fotka. Bol na nej muž oblečený len v boxerkách, ktorý ležal uprostred širokej manželskej postele a hlavu mal zvláštne otočenú k jej zdobenému čelu. Holú hruď mu pokrývala krv.

Začína sa krimi Hadie oči, druhý diel série od Isabelle Maldonado.

Počas spánku vyvraždili celú rodinu.
Špeciálna agentka FBI Nina Guerrerová a jej nový tím majú za úlohu zistiť, či existuje nejaké spojenie medzi týmto útokom a ďalšou trojnásobnou vraždou spred štyroch rokov, ktorá sa udiala viac ako dvetisíc míľ odtiaľ. Počas pátrania objavia prefíkaného sériového vraha, ktorého hrozná stopa smrti trvajúca takmer tri desaťročia bola až doteraz neodhalená.
Každé miesto činu pripomína Nine príznačnú latinskoamerickú ľudovú rozprávku La Llorona. Tá ju vydesila, už keď bola opusteným a zraniteľným dieťaťom.

Zomlelo sa to rýchlo. V jednej chvíli stála Nina s Caitlin prilepenou na nohe a o chvíľu už dorazil personál domova, ktorý pribehol z kuchyne a ťahal ju preč od Angelicy, ktorá ležala na zemi s krvavým nosom, ktorý utŕžil zopár rán od Nininých zúrivých pästí.
Ak niekedy existovala čo i len najmenšia nádej, že by si niekto mohol Ninu adoptovať, v tú noc vyhasla. V noc La Llorony.

Teraz ju opäť prenasleduje. Nina poznala zlo, ale tieto strašidelné rekonštrukcie sú rovnako znepokojujúce aj mätúce. Musí odhaliť význam rituálov a dôkazy ju zavedú nečakaným smerom – oveľa bližšie k domovu, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť. Keď tím vyberie jedného podozrivého, Nina znova čelí svojej minulosti a tentoraz sa musí obetovať.

Hadie oči sú zaujímavé, pútavé a napínavé. Prvý diel s vyšetrovateľkou Ninou Guerrerou bol skvelý, nadupaný a dvojka si udržiava nastavenú latku.
Veľmi vydarená detektívka, autorka má čítavý štýl a dobre podáva profilovanie páchateľa. „Maldonado odborne zvyšuje napätie, kúsky skladačky úhľadne zapadajú na svoje miesto. Fanúšikovia napätia budú nadšení už od prvej strany,“ napísali v Publishers Weekly.

Otvoril dvere lakťom a získal výhľad na veľkú posteľ.
Muž spal naľavo, žena napravo. On mal tvár otočenú k stropu, ona ležala na boku, obaja mali hlavy položené na vankúšoch. Ich hrudníky sa zdvíhali a klesali v rovnakom rytme.
Zdvihol zbraň a palcom otočil spínač na boku zbrane. Na spiacom tele muža sa objavila malá svietiaca bodka. Posunul pištoľ tak, aby náboj trafil miesto, kde mužovi búšilo srdce.
Bol čas dať veci do poriadku.
Zľahka stlačil spúšť.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zo Spišského hradu po vyše roku zmizne žeriav, môže sa pokračovať v rekonštrukcii (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Zomrel Alexander Ilečko, významný slovenský sochár sa dožil 86 rokov